Суспільство

З Нового року почнуть перевіряти одержувачів субсидій

На роботу нових соціальних інспекторів держава витратить 50 млн грн.

З січня 2018 року, в Україні можуть з’явитися соціальні інспектори, які будуть перевіряти законність отримання субсидії.

Про це йдеться в законопроекті «Про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки». Зараз соціальні інспектори найчастіше перевіряють, як використовується державна допомога при народженні дитини. Тому держава хоче розширити їх обов’язки.

У цьому законопроекті прямо прописана можливість відвідування квартир кандидатів на отримання соцдопомоги. Більш того, інспектор матиме право отримати всю інформацію про людину, необхідну, щоб визначити чи потрібна їй держдопомога. Це виписки з будь-яких існуючих баз даних та реєстрів, крім, банківської таємниці.

«Теоретично єдине, що можна зробити, якщо до вас прийшов інспектор і ви не хочете його впускати, це послатися на його обов’язок поважати людську гідність, а також права і свободи громадянина. Якщо ви зможете довести, що візит порушує це правило – інспектор, ймовірно, відмовиться від перевірки, але тимчасово. Незабаром інспекція повернеться, і, можливо, з правоохоронцями, які забезпечать їх доступ в квартиру», – розповідає Діна Дрижакова, директор юридичної компанії «Прима лідер груп».

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button