За кожну зірвану квітку – 62 грн збитків: на Чернігівщині діє заборона на збір рідкісних первоцвітів

У зимово-весняний період на території Чернігівської області проводиться посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, зокрема тих, що занесені до Червоної книги України.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.
Державна екологічна інспекція в Чернігівській області розробила план спільних заходів щодо забезпечення охорони навколишнього природного середовища і контролю за використанням природних ресурсів на території Чернігівської області в 2025 році, на виконання якого в районах і містах області створені оперативні рейдові групи державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, громадських інспекторів з охорони довкілля, працівників ГУНП у Чернігівській області та лісової охорони для контролю за дотриманням вимог чинного законодавства під час використання об’єктів рослинного світу, зокрема тих, що занесені до Червоної книги України.
Також Екоінспекція зобов’язала лісогосподарські підприємства області вжити додаткових заходів щодо охорони об’єктів рослинного світу, в тому числі занесених до Червоної книги України на підвідомчій території.
Попереджаємо, що при виявленні порушень природоохоронного законодавства, в частині незаконного збору, заготівлі, торгівлі рідкісними та зникаючими квітучими рослинами (первоцвітами), державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області складатимуть протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема з подальшою їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фото наслідків ворожої атаки на прикордоння Чернігівщини
Що ж загрожує правопорушникам?
У частині першій статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено, що за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1 700 гривень.
У частині другій статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду,занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачено накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень.
У статті 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено, що за незаконне збирання рослин у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачено накладення штрафу на громадян від 153 грн до 408 грн із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
У статті 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено, що за знищення рослин, види яких занесені до Червоної книги України, передбачено накладення штрафу на громадян від 340 грн до 510 грн із подальшою їх конфіскацією.
Крім того, за один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, за кожну зірвану рослину підсніжника звичайного,цибулі ведмежої або сону розкритого сума збитків становитиме 62 грн. Екологи закликають не знищувати ранньоквітучі рослини. Адже первоцвіти – це дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv