За селфі в кабінці для голосування можна потрапити до суду

060917wahlkabine

Селфі в кабінках для голосування вважаються порушенням Закону. У МВС нагадали про таємницю голосування в Україні. Про це сьогодні, 18 березня, під час брифінгу розповів радник міністра внутрішніх справ Ivan Varchenko, повідомляє Галицький кореспондент.

«Ми звертаємося до виборців, які теж мають відповідально підійти до реалізації волевиявлення: у день голосування виборець не повинен нікому звітувати про своє волевиявлення. Більше того, цей звіт на сьогодні може містити ознаки кримінального злочину. Виборець може нести покарання за те, що він розголошує результати свого волевиявлення. Виборець не має права фотографувати свій виборчий бюлетень, не має права демонструвати його під час голосування, бо таким чином порушує таємницю голосування. Тобто жодних селфі з бюлетенями в кабінках для голосування», – сказав Іван Варченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові вже можна проголосувати, не маючи реєстрації

За його словами, виборець, який продемонстрував своє волевиявлення, може бути притягнутий до відповідальності у вигляді обмеження волі на строк до 3 років. А посадова особа, яка є суб’єктом виборчого процесу, може бути притягнута до відповідальності за порушення таємниці голосування та отримати покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років.

У свою чергу, глава координаційного штабу МВС – радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко зазначив, що станом на сьогодні від початку виборчої кампанії зафіксовано 3305 заяв, пов’язаних із порушенням виборчого процесу. За вказаними фактами розпочато 175 кримінальних проваджень.

«Я хочу сказати, що в ці 12 днів, що залишаються, ми очікуємо орієнтовно понад 4 тисячі заяв про порушення виборчого законодавства, тому що у розпалі зараз кампанія. Ми готові дати відсіч будь-яким проявам хуліганства чи будь-яким іншим неправомірним діям», – сказав Іван Стойко.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register