Суспільство

Загадковий курган біля П’ятницької церкви: коментар історика

У Мережі з’явилася світлина, датована 1950 роком, де зазначається, що на світлині – курган біля П’ятницької церкви, що за переказами був насипаний над загиблими під час монголо-татарської навали.

Кандидат історичних наук Максим Блакитний зазначає, що кургани – це переважно давні поховання знатних чи заможних людей. Могли виникати кургани і внаслідок господарської діяльності, наприклад як відвали під час земельних робіт, будівництва оборонних споруд.

За словами історика, найбільш відомий курган у нашому місті – це «Чорна могила», що біля Єлецького монастиря. Є кургани біля Троїцько-Іллінського монастиря на Болдиній горі.

«Із таких курганів, що згадуються, – ще курган княжни Чорної. Він навіть позначений на «Абрисі Чернігівському». Зрозуміло, що до наших днів він не зберігся, бо територія центру міста багато разів перебудовувалася. Він якраз знаходився в районі Красної площі, раніше – Базарної. Поблизу сучасної Чернігівської міської ради. Був розкопаний у середині ХІХ ст.», – сказав Максим Блакитний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До травмпункту в Чернігові щоденно звертаються приблизно 30 осіб

Натомість про курган поблизу П’ятницької церкви історик не чув.

«Я вважаю, якби це дійсно було поховання жертв монголо-татарської навали, то цей курган був би досліджений і були б віднайдені артефакти.

Можливо, цей насип виник унаслідок якогось будівництва: якийсь земляний відвал. З огляду на те, що район Красної площі інтенсивно розбудовувався, щось напевно сказати важко», – зауважив історик.

Ірина Осташко

Фото взято зі сторінки КП АТП-2528 у соцмережі

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button