17-річна Вікторія Демченко з Чернігова здобула перемогу на Чемпіонаті Європи з поул-денсу
12 листопада в Будапешті (Угорщина) відбувся Чемпіонат Європи з поул-денсу (повітряної акробатики на пілоні). Перемогу в категорії «еліт» у віковій групі 14-18 років здобула 17-річна Вікторія Демченко з Чернігова. І це вже її 25-те «золото».
Хоча поул-денс зародився понад тисячу років тому в Індії як варіація йоги, та й досі багато хто вважає, що основне його призначення — клубні розваги. Тим часом зараз цей вид спорту, який вдало поєднує танець із гімнастичними вправами на пілоні, вже чекає на своє включення в олімпійську програму. І повірте, досягти висот у поул-денсі зможе далеко не кожен, адже для цього, крім бажання, потрібні хороша фізична підготовка, витримка, терпіння і сила духу. Усі ці якості у Вікторії є. За останні сім років вона не лише навчилася досконально виконувати найскладніші елементи танцю на пілоні, а й здобула чимало перемог на різних чемпіонатах, ще й стала тренером чернігівської професіональної студії «Блек Велвет» Тетяни Волкової, в яку колись прийшла ученицею.
— Студія «Блек Велвет» була в нашому будинку. Якось разом із подругою ми вирішили туди зайти і спробувати себе в танцях на пілоні. Сподобалось одразу ж, — згадує Віка (до цього вона займалася гімнастикою). — Та й Тетяна Миколаївна, мій тренер, завжди мене підтримувала. Разом ми намагалися придумати такі номери, які привертали б увагу журі на конкурсах.
Вдавалося це добре. Вже зараз у скарбничці Віки 20 найвищих нагород з українських чемпіонатів із поул-денсу, три — з європейських і дві — зі світових.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піротехнік з Чернігова на прізвисько Кракен підірвався на міні
— На останній чемпіонат я потрапила, можна сказати, випадково. В Угорщині у мене є друг, який також займається поул-денсом, ось він мені й розповів про відбір на цей чемпіонат, — говорить Вікторія. — Проходив він онлайн. Я надіслала відео свого виступу і… пройшла відбірний етап. А 12 листопада був уже сам чемпіонат у Будапешті. У моїй категорії змагалося 15 танцюристок. Оскільки я виступала останньою, виступів інших учасниць не бачила, тож оцінити їх не можу. Журі ж віддало перше місце мені (видно, що Віка ніяковіє. — Авт.). Приймали нас в Угорщині дуже добре, єдине — з учасницями чемпіонату з інших країн я спілкувалася небагато, бо, як виявилося, мало хто знав англійську. Однак це не зменшило нашого задоволення від цієї події.
Із поул-денсом Віка планує пов’язати і своє подальше житія. Більш ніж рік тому вона почала тренувати групу дорослих, а згодом у неї з’явилися і маленькі учні.
— Виходить, що я треную дівчат від 6 до 45 років. посміхається Віка. — Мені цікаво працювати з кожною. Діти такі безпосередні, вони готові робити все, що ти скажеш, але лише тоді, коли це їм цікаво. Тож тренер має показати усе те, чого він може їх навчити. Із дорослими інакше. Вони знають, для чого прийшли в студію, а роль тренера – навчити і пояснити, на що вони здатні.
У майбутньому Вікторія, як, мабуть, і більшість спортсменів та танцюристів, мріє про власну студію.
— Навіть не уявляю, що буду займатися чимось іншим, — каже вона. — Звісно, зараз відкриття своєї справи не на часі, та хто знає, що на нас чекає далі. Але люди сподіваються на краще. Тож я почекаю цих кращих часів для здійснення своєї мрії. Головне – щоб був мир.
У 2017 році відомий тренер з поул-денсу Артур Мироненко повідомив, що складний елемент на пілоні, який він придумав за кілька років до цього і назвав «шпагатом Мироненка», нарешті виконано: «Кілька років тому моя голова народила новий шпагат, який не зможе виконати ні я, ні хтось інший. Назвав я його «шпагатом Мироненка» і додав, що перший, хто виконає цей елемент, може назвати його на свою честь. Із тих пір його зробила лише одна дівчина, але при цьому вона стояла ногою на підлозі. А саме на пілоні його недавно вперше виконала Вікторія Демченко. Тепер це «шпагат Демченко». Чекаємо виконання цього елемента на змаганнях».
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: газета “Гарт”, від 01.12.2022, Катерина Дроздова