Чернігівський “Буревісник-ШВСМ” закінчив чемпіонат на сьомому місці

orig_482854

Через пандемію коронавірусу Директорат Федерації волейболу України (ФВУ) минулого тижня прийняв рішення призупинити чемпіонат України сезону 2019-2020 років у всіх лігах до 3 квітня. Однак у зв’язку з ускладненням ситуації з COVID-19 в нашій країні і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України продовжити термін дії карантину до 24 квітня, ФВУ прийняв нове рішення. Говорить президент національної Федерації волейболу України Михайло Мельник.

– Оскільки спочатку переважна більшість керівників команд Суперліги висловилося за бажання обов’язково дограти чоловічий і жіночий чемпіонати, ми підтримали цю думку і не завершили змагання достроково, а призупинили їх до 3 квітня. Це рішення виглядало найбільш справедливим і повністю відповідало вимогам спортивного принципу, тим більше, з огляду на те, яка цікава боротьба очікувалася в чоловічому плей-офф, а також можлива інтрига в боротьбі за останню путівку до квартету найсильніших у жінок, Але, остільки днями Кабмін України вирішив продовжити карантин до 24 квітня, то відкладати «з’ясування стосунків» в обох Суперлігах ми вже не мали можливості.

Відповідно, членам Виконкому ФВУ було запропоновано оперативно визначитися в трьох наступних питаннях:

Перше – визначити чемпіона і призерів чоловічої Суперліги команди, що зайняли відповідні місця за підсумками 1-го етапу змагань або проголосувати за завершення чемпіонату без визначення лауреатів і, відповідно, без вручення медалей?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Барком» та «Буревісник» вийшли у «Фінал чотирьох» Кубка України

Друге – визначити чемпіона і призерів жіночої Суперліги команди, що зайняли відповідні місця за підсумками 1-го етапу змагань без урахування 17-го і 18-го турів або проголосувати за завершення чемпіонату без визначення лауреатів і, відповідно, без вручення медалей?

Третє – як визначити представників України в єврокубках: по їх положенню в турнірних таблицях на даний момент або за рейтингом, складеним на майбутньому спеціальному засіданні Виконкому ФВУ згідно з результатами виступів у чемпіонатах сезону 2019-2020 років?

Слід зауважити, що всі три питання, насправді, дуже складні. Адже в перших двох випадках інші волейбольні країни в аналогічній ситуації брали різні рішення. Останній приклад Польща, яка пішла найбільш незвичайним шляхом. Оскільки в жіночій лізі відбулися всі матчі 1-го етапу, то там чемпіон і призери були визначені за його підсумками. Проте в чоловічій лізі до закінчення 1-го етапу команди не дограли два тури. Відповідно, керівництво польської федерації спільно з президентами клубів домовилися завершити чемпіонат без визначення чемпіона і призерів. Третє питання теж досить спірне, бо, зокрема, лідери жіночого чемпіонату СК «Прометей» і «Хімік» не встигли зіграти між собою в Южному в заключному 18-му турі.

Зрештою, все 24 члени виконкому ФВУ проголосували наступним чином.

  1. Визначити чемпіона і призерів чоловічої Суперліги команди, що зайняли відповідні місця за підсумками 1-го етапу змагань – 5 голосів. Завершити чемпіонат без визначення лауреатів і, відповідно, без вручення медалей – 19 голосів.
  1. Визначити чемпіона і призерів жіночої Суперліги команди, що зайняли відповідні місця за підсумками 1-го етапу змагань без урахування 17-го і 18-го турів – 4 голоси. Завершити чемпіонат без визначення лауреатів і, відповідно, без вручення медалей – 20 голосів.
  1. Визначити представників України в єврокубках за їх становищем в турнірних таблицях на даний момент – 6 голосів. Визначити їх на майбутньому спеціальному засіданні Виконкому ФВУ згідно з результатами виступів у чемпіонаті сезону 2019-2020 років – 18 голосів.

Також варто зауважити, що проти визначення чемпіонів і призерів за результатами останнього розташування в таблицях висловилися, перш за все, керівники команд, які реально претендували на перші місця. Зокрема, президент чоловічого клубу «Барком-Кажани» Олег Баран. Що стосується президента жіночого СК «Прометей» Володимира Дубинського, то він заявив, що підтримає будь-яке рішення федерації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський “Локомотив” переміг чернігівський “Буревісник-ШВСМ”

У той же час хочу заспокоїти керівництво команд-аутсайдерів: зараз мова про їхнє можливе пониження в класі не йде. Адже на наступному засіданні Виконкому ФВУ буде стояти питання про збільшення представництва в чоловічій і жіночій Суперліги наступного сезону до 10 учасників.

Паралельно всі 24 члени виконкому ФВУ проголосували за продовження припинених турнірів у всіх інших лігах. Адже провести в них вирішальні матчі цілком реально і в травні, і навіть в червні.

Тепер щодо представництва України в майбутніх єврокубкових турнірах. Тут, власне, проблема тільки одна: хто буде грати в жіночій Лізі чемпіонів – СК «Прометей» або «Хімік», з огляду на те, що зараз наша країна в цьому турнірі має тільки одну ліцензію. Однак це питання може вирішитися оптимальним чином. Я мав майже годинну розмову з керівництвом ЄКВ і, крім багатьох інших нагальних тем, цей момент ми також обговорювали. Зараз існує висока ймовірність, що через наслідки коронавірусу деякі клуби можуть відмовитися від участі в найпрестижнішому єврокубку. Тому не виключений варіант, що наша країна отримає можливість заявити дві команди – і СК «Прометей», і «Хімік». Оскільки заявки в єврокубкових турнірах ЄКВ продовжила до кінця літа, то ситуація, що називається, ще терпить …

Нарешті, про можливі зміни в проведенні інших змагань під егідою Європейської конфедерації волейболу. У зв’язку з переносом Олімпіади на 2021, зараз ЄКВ очікує оновлений календар від ФІВБ. Тоді буде туди вносити власні корективи.

Джерело: sport.ua

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register