Пошкоджено більше як 20 будівель: як оговтується Корюківка після удару дронами

У ніч на 7 серпня Корюківку атакували ворожі дрони. Лиха наробили чимало, причому в той час, коли люди відпочивали.
На щастя, через атаку ніхто з людей не постраждав, натомість матеріальні збитки суттєві. Адже за словами голови Корюківської громади Ратана Ахмедова, загалом пошкоджено більше як 20 будівель.

«Пошкоджені три багатоквартирні житлові будинки. Переважно постраждали вікна й покрівлі. Один об’єкт критичної інфраструктури зруйновано повністю. Пошкоджено дві школи, музей, будинок культури, дитячий садочок, два об’єкти торгівлі. І чимало адміністративних будівель.
Оговтатися за тиждень нереально. Деякі речі, можливо, робитимемо роками. Бо є ситуації, коли крен по будівлі або виникли інші серйозні проблеми», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Ратан Ахмедов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шоумен Максим Галкін читає книжку чернігівця Олексія Анулі, який пережив знущання у російському полоні

За словами голови громади, будівельне сміття, яке утворилося внаслідок прильоту, повивозили доволі швидко, в перші години робочого дня.
Виправляти ситуацію з пошкодженими житловими будинками продовжують і досі.
«Де потрібно склити, склимо. Також подекуди забили вікна OSB-плитами та плівкою і на цьому наразі все. Вставляти вікна – трішки довша процедура. А покрівлі ми в перший день поправили.
Загалом збитки чималі. Тільки на школи потрібно більше як мільйон гривень. Ми ще не рахували решту. Бо першочергово треба думати, що у вересні діти підуть до школи. Тому треба вирішувати питання зі школами, зокрема з музичною», – пояснив голова громади.

Він також повідомив, що жителі Корюківської громади не отримують компенсації за пошкоджене майно. Бо програма «єВідновлення» в зоні активних бойових дій, до якої належить і Корюківська громада, не працює.
«Там, де просто скло повилітало, допомагаємо людям зі склом. Де треба поміняти склопакети, міняється склопакет і все. Де катастрофічна ситуація з вікнами – допомагаємо, але це не так, як за програмою «єВідновлення». Це власними силами. І балкони не склимо взагалі», – зауважив Ратан Ахмедов.
Ірина Осташко
Фото: поліція Чернігівської області
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv





