Війна

Упевнений, що відсіч дамо: оборонець Чернігівщини про можливий повторний наступ

Головний сержант взводу старший сержант Юрій місяць тому одружився, а наступного дня прибув до нового підрозділу проходити військову службу. Сам він із Ніжина Чернігівської області. Уперше до Збройних Сил України пішов ще наприкінці 90-х років. У 2017 році під Лисичанськом виконував завдання у ході проведення Антитерористичної операції. За вислугою років звільнився, але 24 лютого знову пішов на захист України.

Батьки Юрія пережили нашестя російських військ у Ніжині, де також точилися бої, рідні та близькі перебували у Чернігові. Військовий також спочатку обороняв місто в роті охорони Ніжинського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Віднедавна чоловік служить в окремому стрілецькому батальйоні оперативного командування «Північ» і стоїть на обороні Чернігівщини. Каже, підібрав для себе і колективу побратимів із рідного міста. Усі — мотивовані і готові до відбиття будь-яких наступів противника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забрав дружину із пологового й одразу пішов воювати: історія захисника «Козака», який боронив Чернігів

Розповідає, що на випадок ймовірного наступу чи то росіян, чи то білорусів підрозділ Юрія готується, укріплюється, будуються фортифікаційні споруди, проводяться заняття з тактики та медицини. Упевнений, що відсіч дадуть. Морально налаштовані на перемогу та боротьбу.

Боляче захисник згадує бойові дії в Ніжині та в районі. Там у нього загинув близький друг Станіслав Прощенко, з яким в дитинстві грали у футбол. Сьогодні ж на честь захисника у Ніжині вже перейменували вулицю Московську. «Останній раз розмовляв 27 лютого, а 1 березня його не стало», — згадує сержант.

Та війна стала і приводом для приємних подій у житті воїна. Він одружився. І хоча до цього він із коханою Тетяною жили цивільним шлюбом майже 13 років, війна підштовхнула офіційно оформити відносити. «Про всяк випадок», — коментує чоловік.

Син Юрія також проходить службу в Збройних Силах України.

— Якби не вірив у перемогу, мене б тут не було. Я тільки заради цього і призвався, щоб захищати нашу Україну, — упевнено каже сержант. — Вони (росіяни) не зупиняться, вони підуть далі. Київ за три дні не вийшло взяти і від безсилля обстрілюють мирних мешканців. Вони недооцінили зусилля українців, які об’єдналися, як ніколи.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: ОК «Північ»

Ще статті по темі

Back to top button