Краса та здоров'я

На Чернігівщині епідеміологічний підйом захворюваності на ГРВІ сповільнюється

Проводиться щотижневий моніторинг захворюваності на грип і ГРВІ, зокрема коронавірусну хворобу (COVID-19).

Захворюваність на ГРВІ, включно з коронавірусною інфекцією, в Україні за шостий тиждень перевищує епідемічний поріг на 33,6%. Про це повідомляють у Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

На Чернігівщині епідеміологічний підйом захворюваності на ГРВІ сповільнюється: за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я області звернулося на 16,8% менше осіб (абс. ч. – 6145), яким встановлено діагноз «ГРВІ», ніж за попередній, зокрема дітей – на 13,0% (абс. ч. – 2667).
Рівень захворюваності перевищує епідемічний поріг на 13,4%.
Усього госпіталізовано 125 осіб, серед них 75 дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові фіксують спалах грипу та ГРВІ

Кількість лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби (COVID-19) за минулий тиждень зросла на 11% та становить 72 випадки, госпіталізовано 13 осіб, усі дорослі.
Перевищення епідемічного рівня захворюваності зареєстровано в Корюківській, Борзнянській, Макіївській, Мринській, Плисківській, Коропській, Новгород-Сіверській, Ічнянській, Ладанській, Линовицькій, Малодівицькій, Парафіївській, Прилуцькій, Сухополов’янській, Талалаївській, Любецькій, Ріпкинській та Куликівській територіальних громадах.
В області циркулює вірус грипу А, що підтверджено методом ПЛР.

Від початку епідсезону зареєстровано 34 летальні випадки: 31 – від коронавірусної хвороби та 3 – від грипу.

Показник охоплення вакцинацією є низьким: усього вакциновано від грипу по області 3289 осіб, у т. ч. за минулий тиждень – 10.

Найкращий захист від грипу та коронавірусної хвороби (COVID-19) – вакцинація, яка убереже від тяжкого перебігу. Вакцинацію від коронавірусної хвороби (COVID-19) можна зробити безкоштовно у закладах охорони здоров’я.

Вакцинація від грипу є рекомендованою. Вакцину від грипу можна придбати за власні кошти в аптечній мережі області. Є вакцини Джі Сі Флю (Корея) та Ваксігрип (Франція).
Крім вакцинації, дуже ефективні нефармацевтичні заходи, які уповільнюють поширення грипу та інших респіраторних вірусів серед населення. Ці засоби найдоступніші та маловартісні.

– Гігієна рук – мити руки під проточною водою з милом або обробити їх антисептиком, якщо відсутня проточна вода. Вірус грипу може виживати протягом короткого часу на руках людини та передаватись із забруднених поверхонь на руки, підтримуючи потенційну можливість контактної передачі. Гігієна рук ефективна для інактивації або зменшення життєздатного вірусу грипу на руках людини, може запобігти передачі грипу через непрямий контакт та істотно зменшити багато важливих інфекційних захворювань, особливо кишкових і респіраторних захворювань.

– Респіраторна гігієна та етикет кашлю – прикривати ніс та рот паперовою серветкою при чханні чи кашлі й одразу викидати її після використання у контейнер для сміття; мити руки після контакту з виділеннями із дихальних шляхів; надягати маску, якщо наявний кашель або інші симптоми респіраторних хвороб; не перебувати у місцях масового скупчення або дотримуватись фізичної дистанції за наявності респіраторних симптомів.

– Уникнення скупчень людей – аби зменшити ймовірність контактів із хворими людьми, адже деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів: кашлю, нежитю.

– Користуватися одноразовими масками за потреби – щоб захистити себе чи навколишніх від зараження. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, щойно вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Економити чи лінуватися вчасно замінити маску немає сенсу – волога маска не діє. Використані маски в жодному разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх треба одразу викидати у смітник.

– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button