Госпіталь переповнений ветеранами та воїнами АТО

ajnj1

Уже 14 років у Чернігові працює обласний госпіталь для ветеранів та інвалідів війни.

Це мало не єдиний лікувально-профілактичний заклад Чернігівщини, в якому витрати на харчування та лікування пацієнтів (55 і 65 гривень на добу, відповідно) перевищують середньообласний показник. І це не дивно, адже в ньому перебувають ті, хто потребує особливої уваги – ветерани та інваліди Другої світової війни, учасники бойових дій в Афганістані та на територіях інших держав. А нині до них додалися ще й захисники Вітчизни, які брали участь в антитерористичної операції. Таким чином, чотири покоління колишніх воїнів (до речі, наймолодшому з пацієнтів госпіталю зараз 25, а найстаршому – 91 рік) користуються послугами тамтешньої лікувально-реабілітаційної бази.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Загалом статистика пролікованих пацієнтів доволі потужна, – стверджує головний лікар закладу Володимир Товчига. – З 2002-го було проліковано більше, ніж 27,5 тисячі ветеранів війни. На 1 січня 2016 року під медичним наглядом перебували майже 53 тисячі ветеранів війни: інвалідів війни – 5 700, учасників бойових дій – 7 500, зокрема 3 200 учасників АТО, учасників війни – майже 33 тисячі та осіб, прирівняних за пільгами, – 6 900 осіб.

– Я вже понад 10 років майже щорічно лікуюся в госпіталі, – говорить ветеран Другої світової, житель Новгород-Сіверського району Володимир Томулець. – Задоволений як лікарями та медичними сестрами, так і тими послугами, що тут надаються. Наприклад, у мене цілий «букет» захворювань – від гіпертонії і до діабету. Впевнений, що тільки завдяки госпіталю я і досі, у свої 90 років, почуваюся порівняно здоровим, адже можу не тільки самостійно себе обслуговувати, а й доглядати свою дружину.

Нині в госпіталі налічується 100 ліжок, які використовуються в повному обсязі, адже на них лежать пацієнти з усіх районів області. І все ж таки основний напрям діяльності закладу – реабілітація. Там не роблять операцій, не лікують складних ран і вогнепальних поранень, інших важких станів. А от фізіотерапія та діагностика у закладі на найвищому рівні, як і фаховий рівень спеціалістів – лікарів, медичних сестер. Цим і пишається керівник закладу:

– Є люди, які працюють уже понад 20, до 30-ти років. Колектив стабільний, плинність кадрів у нас мінімальна, фах достатній, усі лікарі, медичні сестри атестовані, регулярно підвищують свою кваліфікацію. Якби не задовольняла професія чи не знаходили б контакту – була б якась плинність.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хоча обласна влада постійно опікується матеріально-технічним забезпеченням госпіталю та ще й благодійники роблять свій внесок, госпіталь завжди потребує допомоги, – каже Володимир Товчига. – Утім, ми стараємося не допускати до аварійних ситуацій, хоча з останнього більш-менш проведеного ремонту вже минуло понад 10 років. Наскільки можливо, ми це підтримуємо в належному стані. Загалом скаржитися немає на що, працюємо і задоволені тим, що можемо допомогти нашим героям.

Наступного року обласний госпіталь для ветеранів та інвалідів війни святкуватиме своє 15-річчя. Відтак, медики сподіваються, що до цього часу їх заклад набуде ще кращого вигляду.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register