Вітрянка: як вилікувати дитячу хворобу

Холодна пора року якнайкраще сприяє розвитку та поширенню вірусу з красивою назвою варицелла зостер, що викликає таке захворювання, як вітряна віспа, яку в народі називають простіше – «вітрянкою».

Здебільшого хвороба вражає дітей до 14-15 років. Вони, перехворівши, на все життя отримують стійкий імунітет і можуть не боятися повернення недуги.

«Зазвичай ми часто діагностуємо це захворювання, – зазначає завідувач інфекційно-боксованого приймально-діагностичного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні Василь Красненко.

– Утім, більшість таких дітей не потребує стаціонарної допомоги, на наші ліжка направляємо тільки тих, хто хворіє вже тривалий час і має ускладнення з боку імунної та дихальної систем.

Загалом для профілактики вітрянки у дітей застосовується вакцина, що містить ослаблений вірус. Відтак, не буває таких років, щоб ми не лікували по 10-15 дітей на рік із вітрянкою в нашому стаціонарі».

Утім, бувають випадки, коли збудник потрапляє до організму дорослої людини, викликаючи у неї герпетичні прояви – невеличкі пухлинні утворення на різних ділянках шкіри, висипання, почервоніння та свербіж.

Трапляються й гірші ситуації – якщо доросла людина не має резистентності до збудника, тобто не хворіла на вітрянку у дитинстві, тоді з’являється ймовірність захворіти будь-коли. І якщо дитина легко переносить захворювання, то чоловіки та жінки – значно важче.

«Щороку до нас звертається близько десяти дорослих із симптомами вітряної віспи, – стверджує головний інфекціоніст управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Ворона.

– Більшість потребує стаціонарного лікування. Саме днями я оглядала жителя Чернігова, який захворів на вітрянку через своїх двох хворих дітей. Повинна сказати, що у дорослих перебіг хвороби довший довше і характеризується більш рясними висипаннями, свербежем, температура може підніматися до 40 градусів, з’являється біль при ковтанні, гнійникові утворення.

Головним симптомом вітряної віспи у дорослих є висипання практично по всьому тілу. З часом вони перетворюються на пухирі, що наповнюються рідиною. Ці бульбашки постійно сверблять, і якщо не стримувати себе і розчісувати ці водянисті утворення, то на їхньому місці залишаються рубці».

На жаль, збудник захворювання залишається в організмі дорослої людини назавжди, і через стреси та ослаблення організму в результаті хронічних захворювань може знову вдаватися взнаки, але вже у вигляді оперізуючого лишаю.

Тому, аби не захворіти, дорослим слід дотримуватися деяких правил, що підійдуть і для профілактики інших вірусних захворювань:

– восени та весною слід зміцнювати імунітет, вживаючи овочі та фрукти, багаті на вітаміни, особливо такі, як А, В, С і Е;

– легкі фізичні вправи вранці та ввечері;

– частіше бувати на свіжому повітрі та уникати скупчення людей;

– відмовитися від вживання алкоголю та тютюну;

– вчитися правильно реагувати на будь-які стресові ситуації.

Якщо ж у людини з’явилися симптоми вітрянки вдома, її слід ізолювати в окрему кімнату та викликати лікаря. І пам’ятайте – в жодному разі не слід вдаватися до самолікування, адже воно може погіршити стан хворого.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register