Як легко кинути курити – поради фахівця

Як легко кинути курити

У четвер, 17 листопада, затяті курці мають гарну нагоду кинути курити, адже цього дня світова спільнота відзначає Міжнародний день відмови від тютюну.

– Немає жодного органу та системи людського організму, що не страждали б через тютюн, – стверджує  головний лікар Чернігівського обласного наркологічного диспансеру Петро Седень.

– На жаль, попри потужну санітарно-просвітницьку роботу з боку медиків і громадських організацій, кількість курців в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема зменшується дуже повільними темпами.

Особливе занепокоєння медиків викликає той факт, що часто життя без цигарок не уявляє молодь у віці 13-15 років. Прикро, але молоді дівчата та жінки також не поспішають позбутися цієї згубної звички, хоча саме тютюновий дим, у якому міститься понад 40 канцерогенних речовин, здатен викликати в жінок рак шийки матки.

Петро Седень наголошує: Україна посідає 17-те місце у світі за кількістю курців, а понад 9 млн українців вважаються залежними від тютюну.

– Така незадовільна ситуація має як об’єктивне, так і суб’єктивне підґрунтя, – зазначає лікар. – Існує такий термін, як «психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання тютюну». Людина, яка викурює щоденно не менше 3-5 цигарок, стає залежною від них.

Якщо вона не витягне з пачки цигарку і не закурить, у неї починаються симптоми абстиненції: пригнічений настрій, неадекватна реакція, погіршується сон, зникає апетит тощо.

Але «синдром відміни» кардинально відрізняється від алкогольної та наркотичної абстиненції і не може призвести до якихось навіть більш-менш серйозних змін в організмі. Навпаки, минає певний проміжок часу – і людина відчуває покращення свого стану.

Як легко кинути курити. Поради лікаря.

  • Відмовтеся від паління одразу, а не зменшуйте поступово кількість викурених цигарок.
  • Для відмови від цигарок обирайте вихідний день.
  • Коли хочеться курити – з’їжте яблуко або випийте узвар із сухофруктів.
  • У період відмови від тютюну вживайте більше овочів, фруктів або ж синтетичні вітаміни.
  • Обов’язкові гуляйте на свіжому повітрі та виконуйте нетривалі фізкультурні вправи.

Організм віддячить вам за те, що ви нарешті позбулися цієї залежності!

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register