Люди: Вогняне кохання, кавові мрії та війна за Україну: буремний шлях Іранки

48406010_777359482603391_1169686557259464704_n

Її життя – це стрімкий потік викликів, буремних подій, випробувань долі і нелегкої щоденної боротьби. В свій молодий вік вона пережила чимало бід, нестримно пекучого болю, пройшла горнило Майдану, пекло війни, у вогнях Революції Гідності знайшла кохання. Попри лавину неприємностей вона залишилася незламною і нині продовжує свій тернистий шлях до мети. Мова йде про Наталію Кузнєцову (позивний «Іранка») – керівника обласного осередку Національно-визвольного руху «Правий сектор».

Саме про неї і поговоримо сьогодні у нашій традиційній рубриці «Люди». Отже, давайте знайомитися.

«Я народилась в місті Олександрія Кіровоградської області. На Майдані зустріла своє кохання – Віктора Панаско, сотника «Правого сектору». Він уродженець Чернігова. До Майдану навчалась в Київському національному економічному університету ім. В. Гетьмана. Та, на жаль, за участь в революції мене «попросили» і тому закінчила навчання я вже в ЧНТУ (юрист). Хобі не так багато. Раніше вишивала хрестиком та бісером, вишила чоловіку вишиванку та друзям ікони бісером. Наразі хобі і улюблена робота – це маленька кав’ярня формату «togo», яка згодом переросте в повноцінну затишну кав’ярню. Цим нині і займаюсь, якщо не рахувати громадську діяльність. Щодо чтива, то улюбленої книги немає – читаю все, що може зацікавити. Останню книгу, наприклад, прочитала Дена Брауна «Янголи і демони». Зараз читаю Іванишина «Державність нації». Щодо кіно і музики, то я «всеїдна», але все ж більше слухаю українську музику і дивлюся кіно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Про потребу допомагати, лікування позитивом і добро волонтерок Ольги Цвєтаєвої та Юлії Писаренко

Як з’явилася ідея з кав’ярнею? Є грандіозні плани розширятися?

Я мріяла про кав’ярню з дитинства, мабуть. Разом з Катериною Число за чашечкою кави вирішили відкрити невеличку «будку» на центральному ринку. Тільки на це дозволяв бюджет. В майбутньому звісно плануємо і працюємо над відкриттям повноцінної кав’ярні. Наразі шукаємо підходяще приміщення.

Як у твоєму житті з’явився «Правий сектор»?

«Правий сектор» з’явився у житті досить несподівано. На момент початку революції навчалась і працювала в Києві. Після подій 1 грудня вирішили піти з подругою і допомогти власними силами. Познайомились з хлопцем, який виявився з «Правого сектору». Провів нас на поверх, нам дали роботу – готувати чай, канапки, «Мівіну» на імпровізованій «кухні». З того часу почався мій шлях боротьби та народження національної свідомості.

Наскільки активний «Правий сектор» на Чернігівщині?

Не знаю чим вимірюється активність. НВР «Правий сектор» має підрозділи, один з яких «Добровольчий український корпус», військове крило. В свою чергу «ДУК» має резервні підрозділи по областям. На Чернігівщині – 22 резервна сотня, командиром якої є Володимир Число. Майже весь час «22 рс ДУК ПС» знаходиться на війні. На місцях ми збираємо волонтерку, проводимо майстер-класи для дітей атовців, брали участь в створенні молодіжної ради при депутатському корпусі, проводимо лекції, робимо агіт- рейди, приймаємо звернення громадян та багато іншого.

48387881_282067719179906_8618818294310240256_n

«Правий сектор» – це не лише військово-патріотичне формування, а й політичне. Ти бачиш себе у політиці?

Можливо. Українську Самостійну Державу потрібно здобувати на всіх фронтах.

Вже тривалий твій чоловік – доброволець Віктор Панаско («Іранець») перебуває в слідчому ізоляторі. Йому інкримінують умисне вбивство. Що насправді трапилося того дня?

Насправді в той день до мене, Іранця та друзів причепились двоє добряче п’яних чоловіків, які невідомо що хотіли вияснити. Один з чоловіків почав ображати мене, вдарив Іранця у скроню та витяг ніж. Іранцю вдалося перехопити ніж і в стані сильного душевного хвилювання він наніс ножові поранення, які, на жаль, стали смертельними. Він захищав свою сім’ю… Нас в майбутньому мало бути троє, але через хвилювання, допити в кабінетах, мабуть, не судилось. Мене, наприклад, добу не випускали з кабінету, на ніч підсадили якогось колишнього беркутівця, який намагався викликати мене на конфлікт. Наразі касаційний суд скасував вирок в 13 років та направив на новий розгляд першої інстанції. І ми знову проходимо всі етапи судових засідань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Від життя в «Біловезькій пущі» до війни на Донбасі: історія Альберта Черешка

Які твої улюблені місця в Чернігові?

Там, де менше людей або Вал зранку в будній день. Також Березовий гай.

48421297_339833916600989_8732290539996577792_n

Любиш мандрувати? Розкажи про місця, де була і де сподобалося найбільше.

Не встигла ще помандрувати серйозно, але в планах звісно є відвідати майже всі куточки країни. Але неодмінно разом з Іранцем.

В чому сенс життя?

Для кожного сенс життя різний. Це моя особиста думка. Мій сенс життя полягає в здоровій, квітучій, самостійній Україні. Звісно, хочу мати велику родину. Щоб мої діти і внуки не знали, що таке війна. Хочу на старості літ (якщо доживу) сісти в плетене крісло-качалку і розуміти, що вся моя боротьба за країну була не марною.

Щоб ти поралила людям, які загубилися в житті й не можуть себе знайти в цьому світі – марнують час в депресіях?

Депресія – це нормально. Але не потрібно довго себе жаліти. В світі купа цікавих речей. Не потрібно сидіти вдома і дивитись «зомбоящик». Зараз скільки можливостей для своєї реалізації. Навіть в нашій країні, де корупція «як святе діло». Спілкуйтесь з друзями, займайтесь спортом, беріть участь в житті міста, села чи країни, повірте, тут дуже весело. Читайте правильну літературу, слухайте правильну музику, оточуйте себе красивими речами. І частіше посміхайтесь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Заробітчани в Польщі. Життя як воно є

Розкажи цікавий випадок з життя, який запам’ятався назавжди.

Найцікавіший і найромантичніший випадок в моєму житті – освідчення в коханні Іранця зі сцени Майдану.

Вчинок, про який шкодуєш і навпаки – яким пишаєшся.

Шкодую, що інколи довіряю людям, а вони забивають ніж в спину.

Про що мрієш?

Мрію про волю Іранця.

Яким бачиш майбутнє України?

УССД – Українська Соборна Самостійна Держава. Це ціль.

Плани на новий рік?

Як завжди – зустріти з друзями та сім’єю.

Щоб побажала чернігівцям у новому році?

Бажаю нарешті усвідомити, що ви – українці. Боротись і перемагати в будь-якій сфері життя на благо країни. Плекати мову, традиції, створювати традиційні сім’ї.

Спілкувався Павло СОЛОДОВНИК

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register