Люди: Журналістика, держслужба, Спілка вірмен та IT-компанія – успішний кар’єрний шлях Діани Мкртчян
Є люди – справжні позитивчики, які не вішають носа і не нарікають на обставини. Натомість усвідомлено створюють власний комфорт і несуть відповідальність за якість свого життя. Серед таких – Діана Мкртчян. Вона вже приміряла на себе чимало професійних ролей, причому досить успішно. До того ж, знає вірний спосіб, як створити собі хороший настрій.
Мерщій знайомитися із Діаною ближче.
Діано, звідки ти родом та як опинилася в Черніові?
Я народилася в Єревані. Здається, в 1993-му переїхала до Чернігова, до маминих батьків. Думали, що на пару років, поки стабілізується ситуація у Вірменії, і так залишилися тут донині.
Про яку професію мріяла у дитинстві, справдилося це, чи здобула якусь іншу освіту. Де навчалася?
Я була різносторонньою дитиною, тому мої уподобання змінювалися кардинально – від шкільного вчителя, потім від геолога – до адвоката і журналіста. Ось із журналістикою якоюсь мірою у мене склалося. У 10 класі я потрапила в редакцію дитячих і юнацьких програм чернігівського міського телебачення, і кілька років побула в цій сфері. Але освіту здобула іншу, не пов’язану з журналістикою – у мене базова економічна.
Пізніше, вже живучи в Києві, я закінчила Національну академію державного управління при Президентові України та стала магістром державного управління в сфері інформаційної політики.
Як розпочався трудовий шлях? Чим займалась по життю.
Свій професійний шлях я почала в ТРА «Новий Чернігів», згодом був переїзд до Києва. Там і почалося найцікавіше. Спершу була робота в сфері молодіжних громадських організацій, потім – держслужба, управління державним підприємством.
Пропрацювавши кілька років на посаді директора держпідприємства, я пішла і кардинально змінила сферу, залишивши сферу молодіжної політики за спиною. Мені запропонували роботу в Союзі вірмен України і я почала займатися питаннями розвитку діаспори. Це був дуже захопливий і цікавий досвід, часто наповнений новими викликами та високими цілями. Але я вважаю, що нам непогано вдавалося.
Після того, як пішла в декрет, повернулася до Чернігова. І тепер я тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Катерина Мозгова про захоплення історією, МАН і учнівські дослідження
Де зараз працюєш і до чого прагнеш – не обов’язково у професійному сенсі.
Більше ніж півтора року працюю в IT-компанії, і перехід у цю сферу був не меншим викликом, ніж мій попередній досвід. Довелося досить швидко опановувати нові знання, розбиратися в процесах і розвиватися. Але мені дуже пощастило з компанією і колективом, тому підтримку я відчувала постійно. До чого я прагну? Цікаве запитання. У моїй голові постійно виникають нові ідеї та проєкти. От мені хотілося б реалізувати найцікавіші з них. Я вважаю, що під лежачий камінь ми завжди встигнемо, тому свою енергію треба скеровувати в творче русло.
Про що мрієш?
О, мрії … Вони точно не про машина-яхта-домашній єдиноріг, а про радість. Навіть не можу точно сформулювати, тому скажу, що мрії – це дуже інтимно.
Чи маєш хобі, можливо, якогось домашнього улюбленця тримаєш? Або як відпочиваєш, відновлюєш сили?
У нас є висловухий кіт – Шервуд Діанович. Дуже цікавий хлопець. Мені подобається малювати, але роблю я це вкрай рідко. Останнім часом це якісь завдання для дитсадка. Люблю слухати музику, гуляти пішки, а ще для мене дуже важливий сон. А якщо треба розрухатися, то вмикаю улюблену музику сина і ми танцюємо, поки вистачає сил.
За що любиш Чернігів? Чому не прагнеш реалізовуватися в столиці?
Чернігів – дуже спокійний і розмірений. Іноді, звісно, ці спокій і плавність дратують, але потім насолоджуєшся цими скверами з ліхтарями та заспокоюєшся. Тут живе моя сім’я – рідні й улюблені люди, тому затишно. У столиці я прожила 15 років, і Київ для мене такий самий близький, як і Чернігів.
Якою бачиш Україну через 10 років?
Хочеться вірити в те, що Україна буде розвиватися. Хочеться, щоб люди в більшості своїй не думали, як їм вижити, а жили спокійно та впевнено. І мені хочеться, щоб кожен із нас робив щось корисне. Адже найпростіше – сидіти та чекати, а потім скаржитися, що нічого не вдалося.
Спілкувалась Ірина Осташко
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv