Банк безкоштовних речей: Чернігівщина отримує допомогу навіть із Бельгії та Франції
Хочеш безкоштовно зробити зачіску чи поповнити свій гардероб? Будь ласка. Все це тепер доступно в скромному райцентрі на Чернігівщині – Козелець. Там на базі церкви відкрили благодійну організацію «Добродій», яка лише за місяць існування створила два соціальні проекти. Перший – це банк безкоштовних речей. Розповідає одна з натхненниць проекту Оксана Лукашук.
«Відкритий на базі християнської церкви. Ще рік тому в нас виникла така ідея, ми шукали приміщення. Як знайшли, то одразу зайнялись збором речей. Приносили свої особисто, просили в знайомих, потім вирішили давати оголошення в інтернеті. Так у нас з’явилась навіть сторінка в соціальних мережах», – говорить пані Оксана.
- Чому виникла ідея створення такого «банку»?
«Оскільки я член церкви, то дуже часто до нас звертаються люди, які є нужденними. Багато людей, які є, якщо так можна сказати, соціально нестабільними. Їм дуже важко з нинішньою економікою. Подумали: а чому б не допомогти. Це наші речі. Вони зайві, а ми можемо поділитись. Бо інколи на служіння приходять люди в порваному взутті, в порваному одязі, приходили також безпритульні. Ми ще тоді їм допомагали. Речі зберігали в приміщенні, де проходять служіння, а потім виникла ідея створення такого банку речей і ось її реалізували», – розповідає Оксана Лукашук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські лікарі долучаться до благодійного пробігу в столиці заради хворих дітей
Каже, що лише за місяць роботи речі приносять дуже багато людей.
«Наша мета, щоб люди, які приходять до нашого «Добродія», йшли з радістю. Щоб люди були задоволені завжди».
І хоч організація молода, крім цього проекту організували ще один. Від цього дня одну годину – з 15.00 по 16.00 – до «Добродія» приходитиме перукар, який безкоштовно робитиме зачіски. Ця послуга передбачена для нужденних пенсіонерів та безхатченків.
Організація налічує всього три члени. Ніхто фінансово не допомагає. Все тримається на ентузіазмі організаторок.
«Я сама відповідаю на дзвінки. Сама отримую посилки через «Нову пошту». Нам речі присилають люди звідусіль – із нашої області, з Києва та Київщини, присилає наша «Жіноча самооборона», дуже багато присилають. Шлють навіть із-за кордону. Це мої знайомі з Франції та Бельгії. В Європі це все доступно. Це нормальна практика, коли є пункт, куди людина може прийти, взяти, лишити, обміняти тощо. Адже ми люди і повинні одне одному допомагати».