«Стоп» пляжний сезон: невдовзі по всіх водних об’єктах діятиме «заборона» на купання (Відео)
«До Іллі мужик купається, а з Іллі з рікою прощається», «Ілля воду остудив»: День пророка Іллі, 2 серпня, – це, за народними прикметами, час, коли варто «зав’язувати» з купанням. Вважається, що з цього дня вода стає холоднішою і малопридатною для купання.
«Кажуть, вибачте, «Ілля у воду напісяв». Уже не можна. І хвіст виросте».
Чернігівці про прикмету знають і дехто все-таки ставиться до неї з пересторогою.
«Я вважаю, щось є… Щось змінюється в природі й у воді… Не така вода стає».
«Я вірю в те, що вода вже брудна, що ночі холодні, тому не можна купатися. – І не купаєтесь? – Ну практично так».
Проте більшість любителів водних процедур – чи то Іллі день, чи ні, – а відмовлятися від пляжу в теплу пору року не готова.
«Ми не віримо в такі забобони. Треба користуватися літом, коли є можливість, коли тепло, купатися».
«Не віримо і купаємося. Це з народної мудрості щось таке. Може, це страшилка для дітей».
«Такі раніше забобони були в моїй молодості, а зараз нічого не можу сказати. – Вірите? – Я не вірю. – Продовжуєте купатися? – Ну, звісно. Якщо буде тепло, то чому б і ні?»
«Ні, не вірю. Якщо є можливість, то буду продовжувати купатися».
«Ні, не вірю. Я вже не перший рік у серпні купаюсь – нормально все».
Більше того, церква, яка найбільше і згадує День пророка Іллі, заборону купатися не пов’язує з якимось об’єктивними причинами. Просто народна прикмета, яка, з погляду релігії, не відповідає дійсності.
«Воно дійсності не відповідає, але ж воно народом тримається. Буває, що цих прикмет і дотримуються. Але буває, що з тих обставин, коли тепло»,- Отець Володимир, священнослужитель Катерининської церкви.
Переконує в безпечності купання в серпні і статистика «надзвичайників». Значно більші «втрати» на воді в перші два місяці літа.
«Якщо минулий рік, то припадало все здебільшого на червень. Серпень минулого року. Три людини. 2018 рік – шестеро»,- Євген Дубина, речник управління ДСНС у Чернігівській області.
Основними причинами, що люди тонуть, є порушення правил безпеки під час риболовлі та купання в необладнаних місцях, і аж ніяк не «купання після Іллі».
«За купальний сезон цього року у водоймах області потонуло 26 осіб. Найбільше в червні – 16 чоловік потонули. Найбільше Ріпкинський район – п’ятеро, Чернігівський і Прилуцький райони – по три людини. Новгород-Сіверський, місто Чернігів і Коропський – по дві людини. Ще по одному випадку Варвинський, Менський, Куликівський, Борзнянський та Ічнянський райони»,- Євген Дубина, речник управління ДСНС у Чернігівській області.
Загалом чернігівці та гості міста від останнього місяця літа чекають теплої сонячної погоди, і під час цих ясних днів готові радо проводити свій час на водних об’єктах області, попри будь-які забобони.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов