На Чернігівщині відсутні кілька вакцин від небезпечних дитячих захворювань (Відео)
Чернігівщина без вакцини від туберкульозу. Також не можна зробити ревакцинацію від дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції.
Про це розповіли в центрі громадського здоров’я Чернігівщини, що наразі контролює наявність вакцин в області.
«У центрі відсутні такі вакцини, як БЦЖ, ХІБ-інфекція тобто гемофільна інфекція, АКДП і, на жаль, антирабічна вакцина», — Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.
Також не можемо захиститися від сказу. Лише коли вас покусали, подряпали тощо потенційно хворі тварини, то вам зможуть допомогти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині немає вакцини від грипу
«Нещодавно ми отримали «Ребінолін». Це антирабічний імуноглобулін. Якщо є поранення або укус, він колеться», — Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.
Найскладніша, з епідеміологічного погляду, ситуація з туберкульозом. Він лютує, а для найменших захисту немає.
«На сьогодні БЦЖ відсутня. Очікуємо індійську вакцину БЦЖ. Наприкінці першого кварталу. – Чому відсутня вакцина? – Це я не можу сказати», — Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.
У випадку відсутності вакцинації в перші дні життя порушується календар щеплення і, відповідно, дитина перебуває під постійною загрозою зараження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмеження на щеплення від кору скасовано: чи вистачить вакцини всім чернігівцям
«Вакцинація БЦЖ здійснюється в перші 3-7 днів у пологовому будинку. У зв’язку з відсутністю вакцини порушується календар. Згідно з рекомендаціями, якщо дитина старше 6-місячного віку, то перед проведенням вакцини БЦЖ треба робити пробу Манту. До 6-місячного віку діти можуть щепитися від туберкульозу без обстеження», — Тетяна Андреєва, завідувачка четвертого педіатричного відділення Чернігівської дитячої поліклініки №1.
Що стосується решти відсутніх вакцин, то загрози трохи менші, хоча залишаються, адже там відбуваються ревакцинації, тобто певний імунітет до цих захворювань у дітей уже є. Щодо ХІБ-інфекції, то моновакцини точно не буде вже з середини травня, зараз її вдосталь по районах, а от по Чернігову дані відрізняються.
«У дитячій першій і другій є ця вакцина, але в малій кількості», — Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.
«Відсутня моновакцина «Хіберікс» від ХІБ-інфекції», — Тетяна Андреєва, завідувачка четвертого педіатричного відділення Чернігівської дитячої поліклініки №1.
Теоретично до травня цього року вона має бути, для цього її просто треба перерозподілити з районів до Чернігова. Якщо це буде зроблено вчасно, то до закінчення її строку придатності перебоїв із вакцинацією від гемофільної інфекції не буде.
Журналіст — Олег Дешура
Оператор — Дмитро Дриганов
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv