Суспільство

На Чернігівщині закінчилася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

30 червня 2021 року закінчився термін дії заборони на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівщини, що була встановлена на період нересту риб та відтворення інших водних біоресурсів.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, на водоймах загального користування дозволено рибалити з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше як п’ять на одного рибалку та спінінгом.

Підводне полювання на риб дозволяється гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів за наявності посвідчення підводного мисливця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За тиждень Чернігівський рибоохоронний патруль викрив 37 порушень Правил рибальства

Лов безхребетних дозволяється ручним збиранням, а також: мотиля – однією ручною драгою з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв; раків – раколовкою-«хапкою» із діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою та «розщепом» – не більше як п’ять снастей на ловця.

Відлов живця дозволяється підсакою діаметром не більше ніж 100 см або «хваткою» («павуком») розміром 1х1 м із вічком сіткового полотна не більше як 10 мм.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі загального значення таких видів у таких кількостях:риби – 3 кг, раків – 30 екз., мотиля – 100 грамів.

Вивезення з водойми риби та безхребетних – як у свіжому, так і в обробленому вигляді, – незалежно від терміну перебування на водоймі, дозволяється в розмірі не більше за добову  норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Заборонено вилови риби, занесеної до Червоної книги України: стерлядь прісноводна, мінога українська, ялець звичайний, рибець малий, марена дніпровська, карась золотий, минь річковий, йорж носар, бистрянка російська, підуст звичайний, в’язь звичайний тощо.

Забороняється лов водних біоресурсів менших за такі розміри: сом – від 70 см, судак – від 42 см, білий амур, товстолоб – від 40 см, сазан, щука – від 35 см, лящ – від 32 см, білизна – від 30 см, короп – від 25 см, головень, чехоня – від 24 см, синець – від 22 см, лин – від 20 см, плітка – від 18 см та рак – від 10 см.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині рибалки самотужки відремонтували дамбу на ставку (Фото, відео)

За порушення Правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність, а саме:

ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) – передбачає попередження або накладення штрафу у розмірі від 34 до 170 грн;

ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову – вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену Правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – штраф у розмірі від 340 до 680 грн, із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів;

ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України) передбачений штраф на громадян у розмірі від 340 до 510 грн із конфіскацією незаконно добутого.

Також за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button