У Чернігові обговорюють відкриття груп раннього віку в садочках
Із понеділка, 10 квітня, відновлено роботу ще одного чернігівського дитсадка. Всього їх уже працює 37. Про це повідомив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура під час щотижневої наради в муніципалітеті сьогодні, 11 березня.
— На сьогодні у ЗДО міста вільними залишаються 1235 місць і, в принципі, якщо у батьків є потреба, щоб діти ходили в садочок, то вони можуть звернутися і ми підберемо зручний садок у будь-якому мікрорайоні, — повідомив Білогура.
Групи раннього віку
Також начальник управління освіти озвучив під час наради питання можливості відкриття груп раннього віку для дітей від двох до трьох років. Це пов’язано зі зміною температурного режиму і тим, що малеча потребуватиме меншої кількості одягу, а відповідно, її простіше перемістити в укриття у випадку повітряної тривоги.
— Ми підготували пропозицію і винесемо її на розгляд міської комісії з питань ТЕБ на НС про те, щоб дозволити відновити роботу цих груп у дитячих садках, де є вихід в укриття безпосередньо в самому садочку, щоб не треба було, зважаючи на вік дітей, іти далеко в якесь інше приміщення або обходити вулицею.
Таких дитсадків у нашому місті десять, вісім із них мають вільні місця, — повідомив Білогура.
В.о. чернігівського міського голови Олександр Ломако сказав виносити питання на засідання комісії вже цього тижня і відновлювати роботу груп раннього віку.
За словами Василя Білогури, після дозволу комісії їх роботу відновлять, щойно будуть сформовані групи.
Національно-патріотичне виховання
Порушили під час засідання і питання національно-патріотичного виховання, а також того, що зроблено в цьому напрямку в закладах освіти Чернігова протягом останнього року.
— Величезна робота постійно триває в закладах усіх рівнів. Якщо говорити тільки про кількість, то в закладах загальної середньої освіти протягом цього навчального року їх було проведено 1112, у закладах профтехосвіти — 394, у закладах дошкільної освіти — 179.
За основними напрямами це є і зустрічі з сім’ями й однокласниками загиблих Захисників України, виконання міської програми шефської допомоги військовим частинам, виконання Меморандуму, підписаного управлінням освіти з однією із військових частин. Завдяки останньому вже в низці навчальних закладів проведено заходи із залученням представників цієї військової частини (військово-патріотичне сформування, організація та проведення заходів із метою набуття практичних навичок здобувачами освіти з основ військової справи, вогневої, тактичної та ін.), а також представники військової частини брали участь у заходах із вшанування пам’яті бійців.
Загалом серед основних заходів – це профорієнтація, низка благодійних заходів і збір макулатури, а також фактично всі навчальні заклади були долучені до заходів із виготовлення окопних свічок, в’язання маскувальних сіток, збору посилок, смаколиків, шкарпеток у межах акції «Зігрій бійця», — проінформував Василь Білогура.
Робота пришкільних таборів
Обговорили на нараді і можливість організації цього року роботи пришкільних таборів. Попередні два це було неможливо, спершу через COVID-19, а потім — через широкомасштабну війну. Щоправда, влітку 2022 року завдяки допомозі фінської неурядової організації FCA вдалося організувати активності для 6,5 тис. дітей, зазначив Василь Білогура.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли розпочнеться освітній процес на Чернігівщині: Чаус розповів про школи і садочки
Стосовно ж роботи пришкільних таборів влітку 2023-го, то зараз збирається інформація про кількість охочих їх відвідувати.
— Ми прораховуємо дату з 5 до 20 червня, але загалом треба розуміти, що ми обраховуємо потребу на орієнтовно шість тисяч дітей пільгових категорій. Якщо говорити про організацію харчування, то в плануванні бюджету ця стаття не була врахована, тому при ухваленні рішення щодо відкриття пришкільних таборів треба буде передбачити додаткове фінансування. Орієнтовно 8 млн 100 тис. грн на забезпечення харчування цієї категорії дітей, — пояснює Василь Білогура.
Олександр Ломако сказав, що зараз дуже важливо знайти цю можливість і організувати роботу таборів.
— Діти пережили і переживають досить велику психологічну травму, і додаткові ці активності, особливо для тих, у кого постраждали рідні або батьки зараз служать, є дуже важливими. Я вважаю, це буде додаткова мотивація і, можливо, та ж психологічна реабілітація. Тому цього року надзвичайно важливо провести цю зміну. Будемо шукати можливості.
Крім того, управління освіти зараз шукає відповідь на запитання, як організувати дозвілля дітей у ті дні, коли в низці закладів відбуватиметься національний мультипредметний тест і доступу туди ніхто, крім тих, хто складатиме тест, не матиме.
— Зважаючи на безпековий режим, говорити про якісь екскурсії і прогулянки містом, не можна. Фактично всі активності, які пов’язані з роботою таборів, будуть прив’язані до території навчального закладу, — повідомив Білогура.
Пресслужба Чернігівська міська рада
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv