Степан і Тося: в домі священника з Чернігівщини живуть білки
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/418928872_1900594417046675_2309355370829221988_n-1-632x470.jpg)
У 2020 році на Радоницю, тобто у День поминання померлих родичів після Великодня, настоятель храму святого Георгія в Седневі отець Тимон відчинив двері до церкви та побачив білченя.
Після падіння першою домівкою для тваринки став церковний ящик для пожертв. Тоді ж більченя отримало кличку Степан.
Відтоді Степан живе в хаті отця Тимона, який дізнався з інтернету, як доглядати за такою тваринкою та чим її годувати. Священник також зазначив, що домашній улюбленець не дає йому сумувати. Про це ЧЕЛАЙН вже повідомляв.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/434153210_447793417679395_2016937950595629867_n-1-482x642.jpg)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старовинний панський маєток на Чернігівщині хочуть трохи впорядкувати, а потім знайти нового власника
Уже минуло доволі багато часу, тож вирішили дізнатися, продовжує Степан жити у домі священника чи відбулися якісь зміни. З’ясувалося, що Степан уже не самотній.
«Живуть і Степан, і Тося, в них чудова родина, почуваються вони чудово. Було й потомство. Трьох маленьких вивірок роздали в родини», – розповів отець Тимон.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/434151535_1799356570509240_7768905636378484965_n-482x642.jpg)
Щоб випустити білок на волю, духівник навіть не задумувався, бо чудово розуміє, що для ручних тварин дика природа – це агресивне середовище.
«Ці тваринки зростали серед людей, і будинок – їхній світ, а коти та собака – друзі. У Седневі, до речі, скільки пам’ятають мої батьки, завжди по хатах жили вивірки. Тільки наша родина врятувала безліч рудих, які випали з гнізда, в Георгіївському храмі. Деяких доводилося залишати і лікувати, потім відпускали. Але були і такі, як Степан і Тося, які залишилися, бо були вони тоді надто малі і слабкі, звикли до людей і лишились», – пояснив священник.
Цікаво, що білка Тося потрапила до людської родини так само, як і Степан.
«Одразу після визволення Седнева від окупації. Так само на Радоницю я знайшов її у церкві. Тепер Степан і Тося – родина», – сказав священник.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/422015223_751860267089530_103769292728358978_n-482x642.jpg)
Ірина Осташко
Фото – отець Тимон
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv