Кавуни і дині ростуть на ура: жителі Чернігівщини розповіли, як спека впливає на городи
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/26697-e1721652615291-780x470.jpg)
Нинішній липень видався особливо спекотним, адже навіть від поціновувачів спеки доводилося чути, що надворі надто гаряче.
Від надмірного тепла страждають не тільки люди, а й тварини та рослини, що ростуть на городах. Тож спека додає клопотів дачникам і городникам, бо овочеві культури треба поливати, від надмірного сонячного світла вони можуть попектися.
Марія Шевченко, селище Березна
Живу в селі – не знаю горя,
Своя картопля і часник…
Цьогоріч природа потішила жителів України неабияким теплом. А разом із ним прийшли й інші проблеми. Це добра погода для баштанових культур: диня, кавуни ростуть на ура. Від сонця їх рятують бур’яни. Не встигла прополоти, от і природний захист утворився. У попередні роки, коли була засуха, полуниці потребували рясного поливу. А цього року, коли я маю намір зменшення її площі – зеленіє, ніби відчуває. Щодо огірків, то ще не поливали, бо не встигаємо та й нема сили все полити. Хоча огірків є вдосталь, головне – щодня вибирати. Ціна на огірки в селищі низька, тож підгодовую курей сусідських.
Та загалом у липні нічого й не поливали, нічого й не засохло. Навіть малина. Минулої п’ятниці пройшов спокійний добрячий дощ, це й врятувало.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві факти про річку Остер
Юрій Дахно, село Москалі
Звісно ж, через спеку гальмується ріст, подекуди сохне гичка, зокрема огудиння огірків, калив’є картоплі. В садках яблука опадають не по часу. Городину не поливаємо, бо вона ще якось тримається, а от квіти доводиться, бо вони найбільше потерпають. Просимо в Бога дощу і боїмося бурі та граду. Три дні тому пройшов таки дощик, хоч і замалий, але спокійний.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко