Дива поки на сталося: старовинний панський маєток на Чернігівщині продовжує руйнуватися в бур’янах
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/452718724_367942023014294_6014108073368332019_n-e1723027076928.jpg)
У березні ми розповідали про старовинний панський маєток у селі Пекарів на Сосниччині. Він зберігся, але до нині стоїть пусткою. Причому дах, вікна, двері, внутрішнє оздоблення – умовні. Між тим, стіни ще міцні, бо зведені з добротної деревини. І якісні дерев’яні колони перед входом збереглися.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/452512285_1055951242555764_6351529208956377056_n.jpg)
Також уже повідомлялося, що маєток має нового власника. Об’єкт восени 2023 року продала Сосницька селищна рада, він не перебуває в комунальній власності, а належить фізичній особі, яка представляє «Спадщина.UA».
Андрій Портний, голова Сосницької громади розповідав, що викупили цей маєток за більш ніж 200 тисяч гривень.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/452680689_1027392308839505_8265313401662953711_n.jpg)
Після цього була надія, що маєток має шанс на щасливе відродження. Бо в інтерв’ю для ЧЕЛАЙН комунікаційниця ініціативи «Спадщина.UA» Софія Костюк розповідала, що маєток збираються впорядкувати, провести всі необхідні історичні й архітектурні дослідження. І як впорядкують, то будуть шукати доброго господаря для нього.
Але ранньою весною, коли відбувалася розмова, ніяких робіт ще не проводили, бо не дозволяла погода.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/450182215_537936648556176_5370382409520161928_n.jpg)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старовинний панський маєток на Чернігівщині хочуть трохи впорядкувати, а потім знайти нового власника
Нині – початок серпня. Погода для ремонтів – цілком сприятлива. Тож вирішили поцікавитися у представників проекту «Спадщина.UA», як посувається справа. Але до комунікаційниці, з якою спілкувалися навесні, додзвонитися не вдалося.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/454020028_419130101172812_4462570637025780188_n.jpg)
Натомість вийшла розмова із Андрієм Ткачем, секретарем Сосницької селищної ради.
За його словами, ситуація довкола маєтку поки ніяк не змінилася на краще.
«Те, що було навесні, те і є. Все на старому місці. Але, можливо, я щось неправильно знаю.
Я мав певну комунікацію з власницею і казав, що провести інформаційну кампанію, а потім нічого не робити, якось трішки не в інтересах Сосницької селищної ради. Але все залишилося, як є. Можливо, це через брак коштів чи будівничих, які можуть виконувати ці роботи. А може, вони гроші на ЗСУ направляють. Важко сказати, бо в мене немає комунікації з ними. Я можу лише припускати, а реальної картини не знаю.
Ми думали, що з нашого боку можливе певне сприяння: когось із місцевих могли б зорганізувати на якусь некваліфіковану роботу. На це ми були готові. На жаль, поки що все в нас було тільки на рівні розмов.
Але, звичайно, ми зацікавлені, щоб були позитивні зрушення в цьому питанні. Тим більше, що в такому глухому місці оживити маєток було б дуже важливо», — в коментарі для ЧЕЛАЙН сказав Андрій Ткач.
Ірина Осташко Фото – Спадщина.UA
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv