Суспільство (відео)

«Позитивні жінки. Чернігів» : у місті діє організація, яка допомагає ВІЛ-позитивним жінкам зреалізувати себе (Відео)

На початку квітня 2023 року в Чернігові була створена ГО «Позитивні жінки. Чернігів». Її мета – не тільки допомогти жінкам, які переживають складні життєві ситуації, але й допомогти їм знайти ресурси, аби почати життя спочатку, по-новому. Як зазначає директорка громадської організації Оксана Неговська, ідея виникнення такої організації в Чернігові з’явилася ще кілька років тому, але реалізувати її змогли лише минулого року.

«Виникла ідея створення організації. В нас був потужний проєкт від Данської ради, я надавала гуманітарну допомогу по області в 2022-му – на початку 2023 року й зрозуміла, що треба реєструвати організацію.

Насамперед це допомога ВІЛ-позитивним жінкам, також ми не обмежуємося роботою з позитивними жінками, ми працюємо з жінками ВПО, жінками, які в кризі, з різними ключовими групами – це наркозалежні жінки, жінки, які надають секс-послуги»,- Оксана Неговська, директорка ГО «Позитивні жінки. Чернігів».

Основними напрямами роботи ГО «Позитивні жінки. Чернігів» є навчання жінок безбар’єрно реалізовувати свої права, а також почуватися захищеними від дискримінації та насильства. Тому громадська організація активно бере участь у різних грантових проєктах, аби всебічно реалізовувати свої цілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подружжя з Сосниці стало прийомними батьками

«Організація «Позитивні жінки. Чернігів» місцева від початку організації залучила без 16 тис. грн майже мільйон.

Проєкт «Сильна жінка» – в нас охоплення 500 жінок. У цьому безпечному просторі в нас 100 жінок охоплення. І ще 60 – у проєкті «PeaceWomen», це жінки, які в кризі»,- Оксана Неговська, директорка ГО «Позитивні жінки. Чернігів».

Фахівчині ГО «Позитивні жінки. Чернігів» у межах проєктів організовують зустрічі з лікарями, надають гуманітарну допомогу, проводять різні тренінги та консультації з параюристом.

«Я допомагаю знайти можливість вирішення, надаю супровід у написанні скарг, заяв, також допомагаю знайти кваліфікованих спеціалістів»,- Альона Філіпенко, параюристка ГО «Позитивні жінки. Чернігів».

Як зазначає Альона Філіпенко, дуже часто ВІЛ-позитивні жінки постають перед проблемами в соціумі.

«Буває, що керівники або ж колектив можуть займатись дискримінацією жінки або навіть порушувати її права.

Дуже часто жінки постають перед тим, що в медичних установах або переживають чомусь, примушують купувати кілька пар рукавичок, негарно висловлюються, оприлюднюють статус жінки, хоча це правопорушення»,- Альона Філіпенко, параюристка ГО «Позитивні жінки. Чернігів».

Саме в таких випадках жінки зазнають психологічного тиску й приходять на консультацію до психолога. В «Безпечному просторі» громадської організації відбуваються як індивідуальні, так і групові заняття. Окрім усіх відомих способів психологічної підтримки, в громадській організації проводять дотикову терапію.

«Жінки протягом 20 хвилин відчувають насичення позитивним навіюванням щодо їхнього стану здоров’я.

Я як терапевт, біотерапевт вмикаю свій запис, вони відчувають певний прилив енергії та навіювання, я підходжу до кожної і дотиком починаю активізувати ті ділянки тіла, про які ми говоримо безпосередньо в записі»,- Олена Низовець, психологиня ГО «Позитивні жінки. Чернігів».

Наразі ГО «Позитивні жінки. Чернігів» працює над новим проєктом «Майстерня можливостей», аби допомогти жінкам у подальшому зреалізувати себе в певній професії.

«Це 12 жінок отримують підвищення кваліфікації. Ми за їхнім бажанням купуємо якесь обладнання. Наприклад, вона вміє шити і ми купуємо їй швейну машинку, щоб вона за допомогою цього обладнання в подальшому заробляла кошти на життя»,- Оксана Неговська, директорка ГО «Позитивні жінки. Чернігів».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

 Журналіст Оксана Замятіна

Оператор Сергій Бутько

Журналістський матеріал підготовлено у співпраці з ГО «Асоціація демократичного розвитку» в межах реалізації проєкту «Активні й спроможні: діяльність жіночих громадських організацій Чернігівщини як реагування на вимоги часу», що підтриманий Українським Жіночим Фондом.

Відповідальність за зміст інформації несе ГО «Асоціація демократичного розвитку». Представлена інформація не завжди відображає погляди УЖФ.

Ще статті по темі

Back to top button