Створює вироби з металу: як жінка з Чернігівщини опанувала професію коваля (Відео)
Бере в руки молот і кує залізо, а потім створює з нього вироби та навіть прикраси. Марія Кобець із Брусилова вперше взялася за ковальську справу в 2022 році, коли її чоловік пішов служити до ЗСУ. Вже кілька років у них є сімейна кузня, проте раніше жінка лише спостерігала за роботою чоловіка та знімала відео для Мережі.
«Таким чином я вирішила його підтримати – спробувати кувати його вироби, щоб підтримати сімейний бізнес, щоб він, окрім того, що повернеться до своєї родини, повернувся до своєї улюбленої справи, яку я підтримую, поки він служить»,- Марія Кобець, коваль.
Наразі Марія Кобець створила вже понад 100 своїх робіт, частину з них презентувала під час музейної зустрічі в Чернігівському обласному історичному музеї ім. В. Тарновського, в якому раніше працювала. Зараз же жінка хоче зберегти сімейну справу, тому невпинно працює в кузні.
«Складно самій повністю вести бізнес та бути виробником, бути і менеджером собі, і постачальником собі, також і на відправки їздити, і все це вперемішку з материнством і побутом.
Спершу це така була справа чоловіка, якою захопилася і я. Тепер це також частинка мене»,- Марія Кобець, коваль.
Марія Кобець спершу намагалася відтворювати вироби свого чоловіка, проте пояснює, що не все одразу вдавалося, бо досвіду як такого не мала.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке комісія з питань евакуації і чому жителям Чернігівщини не варто панікувати
«Хоч би що казали, та жінка не може повністю фізично змагатися з чоловіком. У нього такий чудовий звіриний стиль, вироби з різними тваринами, взагалі такі тваринки з металу. Фізично я їх не змогла повторити. Проте я знайшла власний стиль виробів. Це прикраси жіночі. Виграла грант і придбала гравіювальний верстат. І почала гравіювати також сокири»,- Марія Кобець, коваль.
Наразі Марія Кобець почала створювати прикраси, кожна з них має унікальну форму та гравіювання.
«Прикраси тільки почала розвивати, їх ще небагато, але надалі планую їх теж виготовляти. Ці прикраси багатофункціональні. Я їх і сама ношу. Вони зручні, можна використовувати одну прикрасу багатьма способами»,- Марія Кобець, коваль.
Марія Кобець зазначає, що ковальство – це не лише сімейна справа, а й спосіб відродити українські традиції та зберегти їх.
«Треба згадувати нам, як жили і чим займались наші пращури, треба не забувати такі цікаві ремесла, як ковальська справа, як ткацтво та багато інших, що з певних причин почали в нас забуватися. Треба просто пам’ятати про те, де наші корені»,- Марія Кобець, коваль.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Оксана Замятіна
Оператор Сергій Бутько