Культура (Вiдео)

58 картин від 26 майстрів з усієї України: в Чернігові відбулося відкриття виставки «Український левик кобри не боїться» (Відео)

58 картин від 26 майстрів з усієї України – в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґана відбулося відкриття виставки «Український левик кобри не боїться». На виставці представлені твори майстрів декоративного розпису та кераміки, а також роботи учасників тематичних майстеркласів.

«Тут представлено 58 робіт декоративного розпису та кераміки. Створені вони в дев’ятьох різновидах українських декоративних розписів. Також додано 24 роботи учасників проєкту, створені під час майстеркласів у нашому музеї»,- Світлана Демченко – керівниця мистецького проєкту «Український левик кобри не боїться». 

Ця виставка стала заключним етапом реалізації мистецького проєкту «Український левик кобри не боїться», реалізованого за підтримки Українського культурного фонду. Він стартував у Чернігові в серпні 2024 року і тривав до жовтня.

«У межах цього проєкту ми провели 20 майстеркласів, із яких ми, власне, починали та під час яких навчалися дев’ятьох різновидів декоративних розписів.

Так само ми ще видали каталог, до якого увійшли роботи майстрів декоративного розпису та кераміки та роботи учасників майстеркласів, яких було створено понад 200, але відібрали ми для участі в проєкті 24 роботи, які зараз тут можна побачити»,- Світлана Демченко – керівниця мистецького проєкту «Український левик кобри не боїться».

Проєкт присвячений візуалізації наративів про тварин, що виникли після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Власне саме тому тваринна тематика стала провідною в роботах, що експонуються на виставці картин.

«Ці роботи можна поділити на три групи: вони розповідають нам про асоціативні образи тварин. До прикладу, це стійка асоціація, найпоширеніша асоціація – кіт-захисник, образ нашого захисника.

Інша група творів – тварини, які стали символами боротьби, стійкості, жаги до життя. Це всі історії про тварин, які допомагають на фронті.

Окрема група – це роботи, присвячені тваринам, які страждають від ведення бойових дій. Ми зачепили багато тем: екологічної катастрофи, окупованих заповідних територій, проблем Чорного моря»,- Світлана Демченко – керівниця мистецького проєкту «Український левик кобри не боїться».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові тестують дистанційне зняття показань спожитої теплової енергії в будинках

Валентина Наготнюк – народна майстриня декоративного розпису та співавторка виставки «Український левик кобри не боїться». Одна з її картин, що представлена на виставці, репрезентує історію українських тварин, а саме коней, які постраждали внаслідок активних бойових дій у Київській області.

«Я з Ірпеня, у нас дуже багато стаєнь із кіньми і дуже багато тварин постраждало: їх розстрілювали, їх спалювали, і це весь час в інтернеті… Коли я виїхала, коли була окупація, то я це все читала в новинах, ми це все бачили та довго плакали. І коли це запропонували, то це був крик душі, я хотіла це створити»,- Валентина Наготнюк – народна майстриня декоративного розпису.

«Зачарована просто цими роботами, цими майстрами. Вони приїхали з різних куточків України, вони вклали душу в нас. Ми отримали велике задоволення, коли малювали, і на виставці нам теж дуже подобається»,- Людмила Потайчук – відвідувачка виставки.

«Мені сподобалися емоційність цих картин, їх різнобарвність. Картини дуже гарні, подобається, що вони ілюструють тварин»,- Глєб Сергієнко – відвідувач виставки.

«Емоції виключно позитивні. Я сама брала участь у майстеркласі, було цікаво і тоді, і зараз побачити роботи вже і початківців, і досвідчених майстрів живопису»,- Алла Супрун – відвідувачка виставки.

Виставка картин «Український левик кобри не боїться» триватиме в Чернігівському обласному художньому музеї імені Ґалаґана протягом двох місяців. Відвідати її можуть усі охочі в робочі години музею. Вхід на виставку безкоштовний.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Таліна Тарасенко

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button