Політика (відео)

Політичний екшн про дядю Ваню і собачу будку: як влада бачить процес роздержавлення ЗМІ (Відео)

Жваво анонсоване владою центрального рівня роздержавлення засобів масової інформації починає втілюватися в реальність. Першими під «ковадло» реформаторів потрапили друковані комунальні ЗМІ. Отже, процес роздержавлення газет на Чернігівщині запущений і уникнути його не вийде. Але з 26 таких ЗМІ в області лише 5 вважаються самоокупними. Тобто, в цей трансформаційний період зможуть самостійно – без підтримки влади утриматися «на плаву».

-Окрім менської газети незалежної – корюківська газета, ічнянська, Городня. Десь 5 газет можуть сьогодні працювати самостійно, — говорить голова Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко

Голова обласної ради Ігор Вдовенко вважає, що процес роздержавлення логічний і в ньому немає нічого страшного. Своє бачення цього процесу він висловив за допомогою бородатого анекдоту про пса і собачу будку.

-Є господар і собака Шарик. Собака питає – що таке приватизація? Господар каже, оце, Шарик, була в тебе будка – тепер вона твоя,-  говорить голова обласної ради Ігор Вдовенко

Але редакторам комунальних газет не до жартів. Адже вирішується доля не лише засобу масової інформації, а передовсім – трудового колективу. Очільник області натякає, що у процесі роздержавлення – як і у будь-якій іншій справі – виживає найсильніший. Мовляв, щоб вижити – треба уникати «провінціальності» і публікувати лише резонансні новини.

-Дядя Ваня з якоюсь бабусею винесли з хати щось і перетворюєте це в статтю для газети. Давайте про реальні речі говорити,- голова обласної ради Ігор Вдовенко

В Україні вже стало звичним явище, коли спочатку ухвалюють закони, а потім вже роблять «роботу над помилками». А страждають від таких експериментів прості люди.

Свіжий приклад – Чернігівська міська рада вже відпустила у вільне плавання комунальну газету «Чернігівські відомості». Жертвами «експерименту» стали 14 працівників.

-Я досі не можу оговтатися від цього рішення. Звичайно, видання не збирається закриватися. Ми будемо працювати, оновлювати свій контент. Будемо його осучаснювати. Будемо заробляти самостійно,- говорить головний редактор газети «Чернігівські відомості» Ірина Мокроусова

Алгоритм дій вирішення «медійної» проблеми запропонував заступник голови обласної ради Арсен Дідур:

-Что мы делаем. Мы пригласили фракции. Второе – на сессии мы попросим депутатов понять, что бесплатной рекламы не бывает… чтобы они думали, что деньги отравлять газетам. Третье – проработаем программу. Не единой «Деснянской правдой» должна опекаться облрада. Есть много других правд – и менее деснянских. Чтоб это все было честно.

Відомо, що із 26-ти комунальних газет області 11 вже заявили про своє бажання приєднатися до процесу роздержавлення. Що з цього вийде – покаже час.

Ще статті по темі

2 коментарів

  1. лучше всех о том, что бесплатной рекламы не бывает знает Атрошенко. Сколько медиа ресурсов Чернигова уже купил мер? Не стесняется он говорить про два.. но наверняка это далеко не весь список! Ждем только «честных» новостей..

  2. очередной деребан намечается.. ничего нового для Че. щас чиновники раздеребанят по пару штук в рыло и огонь! будем выбирать про кого где честные новости читать …

Back to top button