Політичний екшн про дядю Ваню і собачу будку: як влада бачить процес роздержавлення ЗМІ (Відео)

Жваво анонсоване владою центрального рівня роздержавлення засобів масової інформації починає втілюватися в реальність. Першими під «ковадло» реформаторів потрапили друковані комунальні ЗМІ. Отже, процес роздержавлення газет на Чернігівщині запущений і уникнути його не вийде. Але з 26 таких ЗМІ в області лише 5 вважаються самоокупними. Тобто, в цей трансформаційний період зможуть самостійно – без підтримки влади утриматися «на плаву».

-Окрім менської газети незалежної – корюківська газета, ічнянська, Городня. Десь 5 газет можуть сьогодні працювати самостійно, – говорить голова Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко

Голова обласної ради Ігор Вдовенко вважає, що процес роздержавлення логічний і в ньому немає нічого страшного. Своє бачення цього процесу він висловив за допомогою бородатого анекдоту про пса і собачу будку.

-Є господар і собака Шарик. Собака питає – що таке приватизація? Господар каже, оце, Шарик, була в тебе будка – тепер вона твоя,-  говорить голова обласної ради Ігор Вдовенко

Але редакторам комунальних газет не до жартів. Адже вирішується доля не лише засобу масової інформації, а передовсім – трудового колективу. Очільник області натякає, що у процесі роздержавлення – як і у будь-якій іншій справі – виживає найсильніший. Мовляв, щоб вижити – треба уникати «провінціальності» і публікувати лише резонансні новини.

-Дядя Ваня з якоюсь бабусею винесли з хати щось і перетворюєте це в статтю для газети. Давайте про реальні речі говорити,- голова обласної ради Ігор Вдовенко

В Україні вже стало звичним явище, коли спочатку ухвалюють закони, а потім вже роблять «роботу над помилками». А страждають від таких експериментів прості люди.

Свіжий приклад – Чернігівська міська рада вже відпустила у вільне плавання комунальну газету «Чернігівські відомості». Жертвами «експерименту» стали 14 працівників.

-Я досі не можу оговтатися від цього рішення. Звичайно, видання не збирається закриватися. Ми будемо працювати, оновлювати свій контент. Будемо його осучаснювати. Будемо заробляти самостійно,- говорить головний редактор газети «Чернігівські відомості» Ірина Мокроусова

Алгоритм дій вирішення «медійної» проблеми запропонував заступник голови обласної ради Арсен Дідур:

-Что мы делаем. Мы пригласили фракции. Второе – на сессии мы попросим депутатов понять, что бесплатной рекламы не бывает… чтобы они думали, что деньги отравлять газетам. Третье – проработаем программу. Не единой «Деснянской правдой» должна опекаться облрада. Есть много других правд – и менее деснянских. Чтоб это все было честно.

Відомо, що із 26-ти комунальних газет області 11 вже заявили про своє бажання приєднатися до процесу роздержавлення. Що з цього вийде – покаже час.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register