Чи придатний Чернігів для велосипедистів: як живе велоспільнота міста (Відео)

Екологічно чистий, сприяє здоров’ю та довозить куди треба. Все це про старий добрий транспортний засіб – велосипед. За свій правильний вибір власники велосипеда навіть отримали власне свято – Міжнародний день велосипедиста, що відзначається 3 червня. Адже за кордоном це не просто основний транспорт сільської місцевості.

«Наші поїхали за кордон і розповідають, що в європейських країнах люди беруть із собою в автомобілі велосипеди. Вони зупинилися на автомобілі, взяли велосипеди, об’їхали», – Микола Аксюта, тренер КПНЗ ДЮСШ «Україна».

Одна з головних заслуг велосипеда – це здоров’я: зниження холестерину, зменшення кількості інфарктів, гормони щастя, тонус м’язів, легенева активність.

«Велосипед зручний із багатьох видів, де навантаження циклічне – це плавання, біг, лижі, велосипед», – Микола Аксюта, тренер КПНЗ ДЮСШ «Україна».

«Це націлено на покращення своїх швидкісних якостей, витривалість і багато чого іншого», – Руслан Старченко, співорганізатор чернігівського велосипедного клубу.

Проте часто розвивати ці якості в місті ніде. Зміни на краще з велодоріжками є, але вони надзвичайно мізерні.

«Що стосується велодоріжок, то я особисто не користуюсь ними, бо це не дуже зручно. Тому що велодоріжок дуже мало і це недобре», – Руслан Старченко, співорганізатор чернігівського велосипедного клубу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бренд «Чернігівське» підтримав свято українських велосипедистів

Водночас велоспорт у Чернігові починає поступово підніматись із колін. Принаймні бачимо перші вагомі результати.

«У нас представлені два відділення в двох спортивних школах. В одній спортшколі є досить вагомі досягнення – нещодавно Пономар Андрій здобув перемогу на юніорському етапі Кубка світу», – Андрій Дериземля, керівник управління спорту ЧМР.

Хоч і в невеликій кількості, але купують велосипеди, обіцяють ремонти у велошколах.

Що стосується самого вело руху, то він структурується й об’єднується. А його масштаби показав останній вело день, коли кількість зареєстрованих до участі сягнула близько 1700 велосипедистів.

Журналіст Олег Дешура

ОператорДмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register