220 врятованих життів: у Чернігові роблять унікальні операції на серці (Відео)

Два тижні тому пану Михайлу зробили операцію на серці та шунтування. Чоловік уже йде на поправку та готується до виписки. Каже, що лікування проходить успішно. Сам прооперований зі Сновська, але приїхав до Чернігова цілеспрямовано, аби лікуватися в кардіохірурга Ігоря Венгера.

«Взагалі операцію роблять кілька осіб, але в нього найскладніші. Він уміє робити операції на серці. Ми всі за це йому дуже вдячні. Він навіть намалював моє серце і показав, що викидний клапан звужений. Поки що серцю вистачає сили, але так буде не завжди. І не треба відкладати»,- Михайло Валабік, пацієнт.

Ігор Венгер очолює кардіохірургічне відділення другої міської лікарні, яке працює вже рік. За цей час тут зробили 220 операцій на серці.

«Переважними в нас є операції з шунтування коронарних артерій, це у хворих з ішемічною хворобою серця, у нас приблизно 160 таких пацієнтів і половина, десь 83 чи 82, було прооперовано з приводу клапанної патології»,- Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення Чернігівської міської лікарні №2, позаштатний лікар-кардіохірург управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.

Такі операції є нормою у світі, але для Чернігова вони поки що унікальні. Втім, лікуватися до чернігівських кардіохірургів їдуть пацієнти з Житомирщини, Вінниччини та Київщини.

«Я цього року був на щорічному звіті в Інституті Амосова, де були представлені результати роботи всіх кардіологічних центрів України, а їх близько 40, то чернігівська кардіохірургія займає 11-те місце. Такі міста-мільйонники, як Львів, Одеса, Харків, в одному ряду з нами стоять»,- Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення Чернігівської міської лікарні №2, позаштатний лікар-кардіохірург управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.

Зараз під головуванням Ігоря Венгера в кардіологічному відділенні працюють три хірурги й один молодий лікар, який проходить спеціалізацію.

«У нас уже є досвід надання ургентної допомоги хворим із гострим коронарним синдромом, хворим у передінфарктному стані, тим хворим, яким з тих чи інших причин не вдалося зробити стентування коронарних артерій. Тому ми їх буквально з рентген-операційної відправляли в нашу операційну і виконували такі операції»,- Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення Чернігівської міської лікарні №2, позаштатний лікар-кардіохірург управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.

Загалом відділення розраховане на 15 ліжок. Але навесні та восени лікарі спостерігають наплив хворих.

«У нас бувають такі моменти, коли одночасно у відділенні можуть перебувати до 20 хворих. Тоді доводиться розширювати палати, доставляти ліжка»,- Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення Чернігівської міської лікарні №2, позаштатний лікар-кардіохірург управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.

«Нас 8 медсестер працює у відділенні. Виконуємо лікарські призначення, ін’єкції, відправляємо хворих на обстеження. перев’язки виконуємо»,- Наталія Дашкевич, медична сестра кардіохірургічного відділення Чернігівської міської лікарні №2.

У відділенні також роблять операції мініінвазивним доступом. Цей напрям розвиватимуть і надалі.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register