Благодійність чи афери: поліція радить чернігівцям бути обачними (Відео)
Афери на чужому горі – це, мабуть, найстрашніше. З погляду моралі. Але не закону. Благодійність – сфера, в якій крутяться великі кошти від людей, котрі вміють співчувати нужденним. Чернігівці підтверджують: жертвувати готові багато.
— Як відчуваєш, що людині дійсно потрібна допомога, то, мабуть, допоможу. Але ж багато підстав.
— Якісь пожертви даю… Знаєте, тим, хто просить…
— Я не займаюся, але якщо в когось є можливість, то чом би і ні?
— Позитивно ставлюся. Є люди, які живуть ще гірше, ніж середній клас, так би мовити.
Багато пожертв – це великі гроші, які завжди приваблюють шахраїв. Але статистика поліції мовчить.
«Попри те, що у 2019 році заяв до поліції про шахрайство, пов’язане з благодійністю, не надходило, поліція все ж радить громадянам бути обачними», — Наталія Реберг, речниця ГУНП у Чернігівській області.
Головна проблема, що не дозволяє боротись із шахраями в цій сфері, це недосконалість законодавства. Аферистів надзвичайно складно притягнути до відповідальності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині шахраї користуються довірливістю сіверян
«Так звані благодійники переважно застосовують дві схеми збору коштів – через мережу Інтернет та скриньки для пожертв», — Наталія Реберг, речниця ГУНП у Чернігівській області.
Тому правоохоронці радять, перш ніж перераховувати кошти, завжди перевіряти інформацію з мережі Інтернет. Що стосується скриньок, то кидати гроші слід лише в стаціонарні прозорі «скарбнички», встановлені в установах. Адже головна мета – не просто віддати, а насправді допомогти ближньому.
Журналіст Олег Дешура
Оператор Роман Лазун
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv