Бої на Красній площі: Атрошенко пообіцяв не тікати з міста (Відео)

Вони називають себе фанатиками, адже проїхати сотні, а то й тисячі кілометрів, і стояти в спеку у справжніх шинелях і кирзових чоботях, до того ж зі зброєю, яка стріляє, наважиться не кожен. Але заради цих моментів і живуть клуби військово-історичної реконструкції.

«Усе купується за власний рахунок – купується, шиється, реставрується це хобі, яке стало другим життям», – представник військово-історичного клубу «172 піхотний полк», м. Житомир Роман Лісовий.

10 військово-історичних клубів з’їхалися з усіх куточків України, аби показати чернігівцям бій літа 1941 року. Аутентичні зразки військової техніки і вихолощена зброя – показовий бій за місто обіцяє бути видовищним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою була Красна площа в старому Чернігові: погляд у минуле

«Мотоцикли, є один мотоцикл, і холодна та стрілецька зброя. Все справжнє, відновлене, відремонтоване», – представник військово-патріотичного клубу «Останній рубіж», м. Конотоп  Володимир Гайовий.

«Ми з боями, Червона армія буде воювати з нами – це 1941 рік, згідно з історією Червона армія програє нам цього разу», – представник військово-патріотичного клубу «Червона зірка», м. Київ Євген Ковшов.

Із радянської сторони Чернігів оборонятиме 5-та армія, з німецької – 6-та армія Верхмату. Найбільша увага містян прикута саме до німців – чернігівці можуть сміливо подивитися в очі ворогу – хоч навіть він і не справжній.

«Ясно, що це гра, але ж воно все було насправді колись. Казали, що тут люди висіли, пришли німці і вішали всіх тих, ну… хто не з нами, той проти нас», – глядач Олег.

Реконструкція літніх боїв за Чернігів проходила на Красній площі, хоча насправді самі бої тривали більше на околицях міста. Реконструкція бою розпочалася рівно о 12-й годині. Чернігівці на власні очі побачили справжніх зрадників – партійне керівництво міста, яке тікало до Харкова.

«Усе партійне керівництво, керівництво НКВС організовано втекло – зі своїми речами, документами, багато документів було кинуто, через що було викрито майбутнє підпілля, лишилися декілька людей, які намагалися навести лад у місті», – керівник ВІГ «Північ» Дмитро Волошин.

Далі на Красній площі з’являється німецький підрозділ. Імітація бою  переходить у справжню трощу.

Хепіенду в цій військово-історичній реконструкції не буде, як не було і влітку 1941 року – німецьким військам вдалося захопити Чернігів. Він був ущент зруйнований, багато вбитих і полонених.

«Дуже сподобалося, дуже незвичайно, дуже моторошно. Я не хотіла б залишитися в той час у жодному разі, хотілося б, щоб цього ніколи не було», – глядач Марина.

Серед глядачів був і чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Спостерігаючи за діями своїх колег 1941 року, каже, в жодному разі не зрадив би чернігівців.

«Безумовно, я залишився б і за законами, і за честю, і за переконаннями, я повинен очолювати оборону міста як міський голова», – чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

За словами організаторів, військово-історичну реконструкцію «Літні бої. Чернігів 1941» провели для того, аби містяни побачили на власні очі свою історію та пам’ятали про те, що війна може розпочатися несподівано, що війна й досі триває в Україні. А от справжню перемогу Чернігів святкував 21 вересня 1943 року – місто було звільнене від ворога.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register