Чернігівці масово оформлюють ІD-картки: в міграційній службі розповіли про причини ажіотажу (Відео)

За 8 місяців міграційна служба надала послуги з видачі внутрішніх і закордонних паспортів більш ніж 82 тисячам громадян. Від початку року жителі області оформили на 5 тисяч ІD-карток більше, ніж у 2018-му. Такий показник обумовлений тим, що жителі області забували замінити фотокартку в паспорті за встановленим законодавством порядком.

«Якщо ви не звернулися до територіальних підрозділів міграційної служби по вклеювання фотокартки протягом місяця від дня народження, то, на жаль, наші працівники на законних підставах змушені будуть відмовити в такій послузі, бо є відповідне законодавче регулювання, яке зобовязує вас замість вклеювання фотокартки оформити ІD-картку», – начальник управління Державної міграційної служби у Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

Ще одним пріоритетним напрямом діяльності є робота з іноземцями. Так видано 290 посвідок на тимчасове проживання, а на постійне – 460. А от нелегальна міграція цього року менша через проведену превентивну кампанію.

«Тобто були застосовані інформаційні заходи. Проводили наради для готелів і хостелів, що вони несуть відповідальність за законність перебування своїх проживаючих. І також наголошували на тому, що орендодавці відповідають за своїх орендарів», – начальник управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

Для зручності громадян міграційна служба активно запроваджує онлайн-сервіси. Їх уже 12. Так, цього року з’явився чат-бот, який працює у месенджерах вайбер та телеграм. Завдяки йому можна оперативно отримувати консультації та повідомлення про стадію виготовлення своїх документів. Активно люди користуються й електронною чергою, онлайн-послугою перевірки стану оформлення документів.

«Перевірка недійсних документів – цей сервіс створений для швидкої перевірки в базах даних недійсних, викрадених або втрачених паспортів міграційної служби та МВС. Це дуже корисний інструмент, тому що коли ви вчиняєте певні юридичні правочини з тією чи іншою особою, то маєте можливість забезпечити самі собі безпеку такого правочину», – начальник управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

Є сервіс, що допомагає дізнатися платіжні реквізити за кожну послугу, а для зручності оплати в підрозділах служби встановлені спеціальні термінали. Також можна перевірити транслітерацію документів і визначити законні терміни перебування на території країни за допомогою послуги «міграційний калькулятор».

«Він корисний як для порушників, щоб розуміти подальшу відповідальність, так і для тих, хто перебуває на законних підставах, але не розуміє, скільки ще має днів у запасі», – начальник управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міграційна служба запустила ботів у Viber та Telegram

Також Ксенія Лук’янець зазначила, що це літо відзначилося спокійною роботою в усіх підрозділах області. Великих черг та ажіотажу наразі тут немає. Усі послуги можна отримати просто в день звернення.

«Єдине, що, безумовно, пріоритет буде надано тим, хто є в записі черги онлайн або в електронній черзі на місці через термінал талона. Максимальний час очікування людини без запису – година», – начальник управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

У міграційній службі наголошують на вчасному оформленні документів для виїзду дітей за кордон. Адже терміново їх виготовляють 7-8 робочих днів, а нетерміново – 20. Радять не забувати і про оформлення першої ІD-картки у 14 років, що надається безкоштовно. А от ціна на терміновий закордонний паспорт коштуватиме 1034 грн, нетерміновий – 682. Швидко зробити ІD-картку можна за 471 гривню, а нетермінова коштуватиме 345. Зазначають, що всі кошти за послуги та стягнені штрафи скеровують до місцевих бюджетів.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register