Суспільство (відео)

Чому в модульних будинках у Новоселівці тривалий час не було опалення (Відео)

Село Новоселівка під Черніговом майже повністю було знищене в 2022 році. Будинок родини Максименків унаслідок ворожих обстрілів зазнав руйнувань 7 березня. На щастя, ніхто з родини в той момент не постраждав, хоча війна значно вплинула на здоров’я голови сім’ї. 24 лютого родину забрали до Чернігова.

«Син нас забрав просто в місто: мене, дочку та внуку. А чоловік не захотів їхати: чому я поїду, в мене тут хазяйство, коти, кури, хто їх буде доглядати?

Ми ж їхали на 2-3 дні, 4 – від сили.

Жили ми там до 19 березня, а потім почалися такі обстріли, що це страшне. Дитина захворіла, весь час у підвалах»,- Світлана Максименко, жителька с. Новоселівка.

19 березня волонтери допомогли родині доїхати до Новгорода-Сіверського. Повернулися до Новоселівки лише в квітні, коли окупанти відійшли з області. Проте повертатися, каже Світлана Максименко, було нікуди.

«7 березня був великий обстріл… І в сусідів, і наш будинок, брата двоюрідного тут будинок і доньки. Тут усі будинки знищили буквально за один день»,- Світлана Максименко, жителька с. Новоселівка.

Спершу родина жила в доньки, потім переїхали до модульного містечка в Новоселівці, а торік нідерландські благодійники почали будувати для них дім. Загалом у Новоселівці встановлено чотири такі будинки, ще один – у Товстолісі. Отримала ключі від нового будинку родина Максименків навесні. Проте виникли проблеми з комунікаціями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волога на стінах і задуха в кімнатах: як зимують у модулях мешканці модульного містечка, що в Новоселівці (Відео)

«Спершу були проблеми зі світлом. Лічильник не було до чого поставити. Ми попросили, щоб примотали до стовпа. А щоб перенести до хати, ми чекали чотири з половиною місяці.

Якось із водою все швидко вирішили, а газ… Ми почали ходити писати заяви з жовтня минулого року, з жовтня минулого року ходили, писали, дзвонили – прийдіть. У січні ми оплатили все: і за технічний план, і за проєкт, за все ми заплатили. Спершу зробили кошторис тільки за роботу понад 100 тисяч»,- Світлана Максименко, жителька с. Новоселівка.

Половину цієї суми також заплатили міжнародні благодійники. Проте проблеми з газом на тому не завершилися.

«Десь у червні ми сюди перейшли. А потім стало холодно з жовтня, ми просто грілися обігрівачем, опалювали потрохи – в одній кімнаті, в другій. Зачиняємо двері, щоб не виходило. І на кухні щоб хоч трішечки тепліше було. Отак ми і дочекалися газу.

Раз пішли, другий раз пішли. Кажемо: «Ви ж розумієте, що скоро зима, холод, морози. Якщо ж воно не буде опалюватися, то розморозиться вся система». То нам директор сказав: «А ви воду злийте з системи».

29 жовтня востаннє ходили. Нам сказали: «Чому ви прийшли? Ваше питання ще не вирішено»,- Світлана Максименко, жителька с. Новоселівка.

Як з’ясувалося під час розмови зі старостою Вознесенського округу Киселівської громади Володимиром Грабиною, причиною несвоєчасного ввімкнення газу в будинках стало те, що АТ «Чернігівгаз» не міг знайти всі потрібні документи, а потім опрацювати їх. Наразі від початку листопада будинок Світлани Максименко, як і інші, вже з опаленням, сім’я потроху освоюється в новому житлі та чекає на Перемогу.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Оксана Замятіна

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button