ЕКСКЛЮЗИВ. Чернігівські онкологи провели першу операцію без розтинів (Відео)

Вона стала першою, на кому чернігівські онкохірурги опановують методику проведення серйозних лапароскопічних операцій в області гінекології. Операція проходить  без великих травм і розтинів на животі.

У 50-річної бахмачанки медики діагностували передпухлинний стан. У неї вже кілька разів видаляли поліпи на шийці матки. Але це не дало жодних результатів.   Хірурги кажуть, що видаливши внутрішні жіночі органи,  у хворої ще можна попередити онкологію.

– Це буде операція по видаленню матки з додатками. Операція проводиться за допомогою інструментів-маніпуляторів, які вводяться через проколи на животі,- Юрій Шень – лікар-хірург обласного онкодиспансеру.

В обласному онкодиспансері це перше подібне хірургічне втручання. До сьогоднішнього дня лапароскоп використовували лише при незначних гінекологічних  операціях, бо на проведення складних лікувальний заклад не мав ані обладнання, ані досвіду, а  чернігівських  пацієнтів оперували у столиці чи за кордоном. Сьогодні наші хірурги вже мають відповідні сертифікати на проведення таких втручань.

– Дуже важливо щоб наш заклад виглядав достойно не лише в області, а й в Україні. Ці операції – це вимога часу,- Валерій Зуб – головний лікар обласного онкодиспансеру.

Нічого революційного у сьогоднішній операції хірурги онкодиспансеру не бачать. Констатують, що відстали у часі, адже в деяких клініках лапароскопічні операції вже давно витіснили звичайні. Днями наші хірурги готуються зробити ще одне відкриття – провести лапароскопом першу хірургічну операцію.

– Усе необхідне для цього у нас є. Ми протягом 3-4 місяців закупали техніку,- Валерій Зуб – головний лікар обласного онкодиспансеру.

Сьогоднішню пацієнтку оперували ще й столичні фахівці хірурги Київської Національної академії післядипломної освіти. Вони мають більший досвід подібних операцій.

Вже за кілька днів прооперовану мають відпустити додому. Її реабілітація буде значно легшою, ніж це було б після звичайної операції. І шрамів на животі майже не буде.

 

 

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register