Феноменальне зцілення: столітня бабуся з Чернігівщини подолала рак (Відео)

Їй сто років, а вона досі читає без окулярів і вражає жагою до життя. Бабуся живе в селі Стольне, що поблизу Чернігова. Свій поважний ювілей Єфросинія Свистєльник відсвяткувала наприкінці січня.

На пишні іменини з’їхалось багато гостей. Це і не дивно, адже бабуся має надзвичайно гіллясте родове дерево, жінка виховала п’ятьох дітей і має…

«Десять онуків, 17 правнуків і 5 праправнуків», – донька довгожительки Галина Лісова.

Було всього у житті Єфросинії Петрівни. Пережила вона і тяжкі роки війни, голоду, розрухи. Але у розповідях наголошує: завжди рятувала робота. Бабуся все життя пропрацювала в колгоспі на різних роботах.

«Різну роботу робила, зазнала всього: і косила, і орала. На моїй пам’яті бригадирів перевернулося десятки два. В жодному наряді не відказувала. Іду, за день не пропаду, хоч і непосильна робота», – довгожителька (100-річна ювілярка) Єфросинія Свистєльник.

У 85 жінка ще жила сама та тримала курей. А до цього утримувала ціле господарство: корів, свиней. Свою молодість бабуся пригадує з усмішкою. Любила Єфросинія Петрівна й розваги: співи та танці до знемоги.

«Ніхто мене не перетанцьовував, скільки я танцювала. У материних туфлях, понапихаю шкарпеток, взую, щоб не спадали, і танцюю. Музика заграє влітку біля клубу, а біля хати чутно – і бігом до клубу босі. Там танцюємо, пісок курить вгору», – довгожителька Єфросинія Свистєльник.

Є в біографії Єфросинії Петрівни і вражаючий випадок зцілення від хвороби. Рідні розповідають, десять років тому бабуся важко захворіла, лікарі ставили невтішний діагноз – рак легенів. Утім, одужала вона без лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сіверянка-довгожителька за крок до світового рекорду

«Відкашлювалась кров’ю, то в монастир, то молилася за неї, де воно ділося – не знаю, до сих пір живе і все нормально», – дочка довгожительки.

І досі Єфросинія Петрівна має надзвичайно кмітливий розум, любить жартувати разом із онуками, от тільки тіло вже не хоче її слухатися.

«Оце тільки нога в мене, посадила. Ноги не носять. А так би ще. Та й руки не згинаються, пальці, а так би ще розумом, то й робила б», – довгожителька Єфросинія Свистєльник.

Довгожителька ніколи не мала поганих звичок. Усе життя дотримувалась постів. Секретів довголіття тепер навчає односельчан.

«У чому ваш секрет? А вона каже: треба трудитися і молитися»,- сусідка довгожительки Антоніна Калюжна.

Журналіст Аліна Клименко

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password