Готуйте тазики: Чернігів уперше за багато років може залишитися без гарячої води (Відео)

Від початку літа і аж до середини осені Чернігів може залишитися без централізованої подачі гарячої води. Про це на розширеній нараді в міськраді зазначив очільник міста Владислав Атрошенко. Мер закликав теплогенеруючі компанії міста шукати варіанти вирішення локальної газової кризи.

«У нас є загроза відсутності гарячої води в міжопалювальний період, яким шляхом ми підемо, треба визначитися в цьому всьому», – чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

До 1 квітня 2018 року на НАК «Нафтогаз» України були покладені спеціальні обов’язки – продавати природний газ населенню за ціною, розрахунок якої прив’язаний до середньорічних ринкових цін на європейському хабі. Скасування спецобов’язків із 1 квітня – це одна з основних вимог Міжнародного валютного фонду.

«Якщо цю дію скасують, то це означає, що ми будемо працювати на вільному ринку, а вільний ринок диктуватиме зовсім інші умови, тобто і вартість природного газу може збільшитися, і можуть бути збої в постачанні», – голова правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атрошенко визнав помилку проектанта підземки біля «України»

Як кажуть експерти, газ для населення вже мав би подорожчати, проте влада відклала виконання своїх зобов’язань перед МВФ, а дію постанови про спеціальні обов’язки для «Нафтогазу» продовжила до 1 червня. Від початку літа, якщо ситуація з газом у країні не владнається, Чернігів почне економити на гарячому водопостачанні.

  • Отак і живемо все життя – дедалі гірше. Ні, щоб краще було, а відключати гарячу воду влітку взагалі ж неможливо, це неправильно.
  • Ну, якщо в критичних випадках, то гріти можна на газу.
  • У мене колонка, а тому я не знаю, як бути.
  • Я думаю, що наш мер цього не допустить. Принаймні ми на нього сподіваємося.

Чи варто чернігівцям готувати відра і каструлі в спекотне літо – питання не з’ясоване, і прогнозів нині в міської влади  жодних. Мер Атрошенко уникає відповідей на запитання.

Нині в міській раді тривають перемовини між владою і теплогенеруючими компаніями Чернігова. Вони начебто готують спільне звернення до уряду і «Нафтогазу».

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register