Іудеї дорікнули Московському патріархату: в Чернігові обговорили Томос (Відео)

На засіданні Ради церков і релігійних організацій Чернігівщини між представниками Московського патріархату та іудейської громади Чернігівщини виникали неузгодженості стосовно надання українській церкві незалежності, простіше кажучи, Томасу.

«Задумуюсь над тим, чи той Томос попаде в добрі руки. І мені здається, щоб він щось комусь довів… Після того, як цей Томас буде наданий, думаєте, люди підуть до церкви? Я думаю, що ні. Будуть такі, що навіть і відвернуться. І зараз у нас є дуже важлива справа – це домовлятися», – Отець Федір (Мандзюк), священик Троїцького собору, Українська православна церква (Московський патріархат).

«Коли священик каже, що треба домовлятись… то домовлятись можуть бандити, але це не терміни духовних осіб. І я вважаю, що в українців вкрали первородство церкви», – Семен Бельман, голова іудейської релігійної громади Чернігівщини.

Тоді як одні висловлювали скепсис стосовно цього процесу, представник єврейської громади зазначив, що саме територія України є місцем зародження православ’я у слов’ян. Решта присутніх конфесій вирішили дистанціюватись від цих подій. Крім Томосу, ті ж самі представники Московського патріархату говорили про всілякі утиски стосовно них із боку державних органів.

– Чомусь роблять ці перешкоди. Нас просто не запрошують, нас просто ігнорують.

Наступною актуальною темою обговорення стали події з вибухами поблизу Ічні. Релігійні громади заявили, що вже допомагають і будуть допомагати, та назвали події випробуванням, у якому виявляється віра та відроджується нація.

«Мені здається, що саме такі нелегкі події можуть показати, як Христос нас об’єднує», – Наталія Коромець, представник Української греко-католицької церкви в м. Чернігові.

Також на нараді висловлювали думки, що у вибухах і не тільки мусимо звинувачувати лише власне недбальство.

«Чомусь у нас дуже багато помилок. Крим втратили – це наша помилка. Війна в Донецьку – це наша помилка. І так далі, і тому подібне. І сьогодні на кого ми можемо ображатись? Я вважаю, тільки самі на себе», – Отець Федір (Мандзюк), священик Троїцького собору, Українська православна церква (Московський патріархат).

Представники ж обласної адміністрації попросили насамперед допомоги в наданні духовної підтримки постраждалим, адже події насамперед лягли психологічним тягарем на плечі жителів Ічнянщини.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register