Модний бейблейд: як не перетворити гру на небезпеку для дитини (Відео)

Одна з найпопулярніших дитячих іграшок – бейблейд – завоювала прихильність і чернігівської малечі. Іграшки створені за принципом дзиґи, за мотивами однойменного японського мультфільму. Так, 10-річний Іван розповідає, що теж має у своєму арсеналі бейблейд під назвою фафнір. За його словами, це не просто гра, а змагання, головна мета якого – перемогти суперника.

«Якщо вибєш, то тобі зараховується 1 очко, якщо ти його перекружиш – теж 1, а якщо розібєш – то буде 2 очки. Бій триває до трьох очків», – бейблейдер Іван Міщенко.

Іван як справжній профі розповідає про механізм роботи іграшки та каже, що дуже любить грати у бейблейд зі своїми друзями.

«Зараз я вам покажу. Наконечник, силовий диск та енергетичний диск. Це запускалка. Так запускається бейблейд. Мій бейблейд крутиться в лівий бік і тут є пусковий важіль. Л – крутиться в лівий бік сторону, р – крутиться в правий бік. І отак ми його закручуємо та запускаємо», – бейблейдер Іван Міщенко.

У Чернігові організовують навіть цілі турніри з бейблейду, де діти змагаються між собою. Та ця гра підходить і для сімейного дозвілля. Психологи кажуть, що другий варіант значно кращий. Адже, попри простоту іграшки, вона все ж несе в собі елементи азарту. А це може нашкодити психіці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як купити безпечну іграшку: захисники споживачів пояснили нові правила «дитячого» ринку

«Під час цієї гри діти разом із батьками можуть змагатися на рівних. І вони встановлюватимуть зовсім інші стосунки, і це непогано. З іншого боку, якщо гра викликає в дитини надто сильну емоцію, якщо вона викликає навіть такий азарт, і батьки бачать, що замість того, щоб іти до школи, виконувати якісь доручення, слухатись батьків, дитина займається лише цією іграшкою, то краще обмежувати час гри», – кандидат психологічних наук і доцент кафедри екологічної психології НУЧК імені Т.Г.Шевченка Олена Гірченко.

Психологи кажуть, що зараз ця гра неабияк поширена серед дітей дошкільного та шкільного віку. Проте скоро ця мода може відійти в минуле, так само як йо-йо та спінери. Та наразі попит у магазинах на неї не згасає. Продавці кажуть, що за день можуть продати від 20 до 200 одиниць. Різновидів дуже багато. Усе залежить від смаку малюка.

«Якщо йому подобається атакувати, то є спеціальний наконечник, який утримує іграшку на полі, щоб вона атакувала. Є ті, що довго крутяться. Залежно від того, яка гра йде між дітьми, вибирається різновид цих блейдів. Є агресивні, є пасивні», – категорійний менеджер магазину Наталія.

«Вони є оригінальні – від фірми «Хасбро», є китайські аналоги. Продаються щодня. Турніри проводять і з оригінальними, і з аналогами. Для них є спеціальні арени – з пастками й звичайні», – продавець магазину Ірина.

Відрізняються вони також запусковими механізмами. Продавці кажуть, що частіше купують аналоги, оригінали обирають уже професійні гравці. Ціна ж бейблейдів може бути досить різною. Одна іграшка-аналог може коштувати від 80 гривень, а от за оригінал доведеться викласти не менше шести сотень.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register