На Чернігівщині відсутні кілька вакцин від небезпечних дитячих захворювань (Відео)

Чернігівщина без вакцини від туберкульозу. Також не можна зробити ревакцинацію від дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції.

Про це розповіли в центрі громадського здоров’я Чернігівщини, що наразі контролює наявність вакцин в області.

«У центрі відсутні такі вакцини, як БЦЖ, ХІБ-інфекція тобто гемофільна інфекція, АКДП і, на жаль, антирабічна вакцина», – Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.

Також не можемо захиститися від сказу. Лише коли вас покусали, подряпали тощо потенційно хворі тварини, то вам зможуть допомогти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині немає вакцини від грипу

«Нещодавно ми отримали «Ребінолін». Це антирабічний імуноглобулін. Якщо є поранення або укус, він колеться», – Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.

Найскладніша, з епідеміологічного погляду, ситуація з туберкульозом. Він лютує, а для найменших захисту немає.

«На сьогодні БЦЖ відсутня. Очікуємо індійську вакцину БЦЖ. Наприкінці першого кварталу. – Чому відсутня вакцина? – Це я не можу сказати», –  Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.

У випадку відсутності вакцинації в перші дні життя порушується календар щеплення і, відповідно, дитина перебуває під постійною загрозою зараження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмеження на щеплення від кору скасовано: чи вистачить вакцини всім чернігівцям

«Вакцинація БЦЖ здійснюється в перші 3-7 днів у пологовому будинку. У зв’язку з відсутністю вакцини порушується календар. Згідно з рекомендаціями, якщо дитина старше 6-місячного віку, то перед проведенням вакцини БЦЖ треба робити пробу Манту. До 6-місячного віку діти можуть щепитися від туберкульозу без обстеження», – Тетяна Андреєва, завідувачка четвертого педіатричного відділення Чернігівської дитячої поліклініки №1.

Що стосується решти відсутніх вакцин, то загрози трохи менші, хоча залишаються, адже там відбуваються ревакцинації, тобто певний імунітет до цих захворювань у дітей уже є. Щодо ХІБ-інфекції, то моновакцини точно не буде вже з середини травня, зараз її вдосталь по районах, а от по Чернігову дані відрізняються.

«У дитячій першій і другій є ця вакцина, але в малій кількості», – Анастасія Опанасенко, лікар-епідеміолог КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР.

«Відсутня моновакцина «Хіберікс» від ХІБ-інфекції», – Тетяна Андреєва, завідувачка четвертого педіатричного відділення Чернігівської дитячої поліклініки №1.

Теоретично до травня цього року вона має бути, для цього її просто треба перерозподілити з районів до Чернігова. Якщо це буде зроблено вчасно, то до закінчення її строку придатності перебоїв із вакцинацією від гемофільної інфекції не буде.

Журналіст – Олег Дешура

Оператор – Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register