Елемент стилю чи джерело хвороб: що приховує під собою чоловіча борода (Відео)

Борода стає одним із головних атрибутів чоловічого стилю. Та така рослинність інколи виявляється причиною частих походів до дерматолога. Адже на обличчі можуть з’явитися запалення грибкового характеру. Зокрема ризик таких захворювань збільшується влітку.

«Тому що відбувається потовиділення. Тобто з самих фолікулів залоза виділяє сала як захисний барєр. Тож треба влітку більше дбати про стан шкіри. Можуть розвиватися такі захворювання, як імпетиго, фолікуліт, може розвиватися стафілококова інфекція. Тому треба дотримуватись гігієни, правильно доглядати, обробляти всі предмети, які використовуються для гоління, тобто станки, машинки», – дерматолог Аліна Сєрик.

Лікар розповідає, що останнім часом кількість чоловіків із такими подразненнями збільшилась. Усе пов’язано з тим, що вони просто не вміють правильно доглядати за своїми бородами.

«Треба хоч би двічі на місяць проводити гоління. Кожного дня мити її, розчісувати. Якщо якісь виникають запалення, то обовязково звертатись до лікаря, а не займатися самолікуванням», – дерматолог Аліна Сєрик.

Професійні ж барбери радять стригти бороду двічі на місяць, а от підрівнювати форму варто щотижня. Аби мати гарний вигляд, варто один раз навідатись до спеціаліста та задати певну геометрію бороді. Після цього можна вже самотужки підтримувати її.

«Ми задамо форму, ми як архітектори. У домашніх умовах складно надати форми та окреслити контури. Це взагалі складно, це завдання барбера. Але є помічники – це спеціальні трафарети, людина може купити собі його, і вже з трафаретом задавати форму контурам», – барбер «Varvar Barbershop» Роман Дейнека.

«Спершу треба бороду помити теплою водою, можна навіть із милом, щоб було менше хімікатів. Тому що може бути подразнення. Дивлячись, як поводиться шкіра», – барбер «Varvar Barbershop» Максим Дрозд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пухнасті модники: особливості грумінгу та чому треба водити тварин до салонів

Для гігієни бороди можна обрати як звичайний шампунь, так і спеціалізований. Останній кращий через те, що робить волосся більш шовковистим, блискучим і менше подразнює шкіру. Та є й низка інших засобів.

«Є спеціальне мило для бороди, є олія для догляду, також у нас є бальзам нашого чернігівського бренду. Рід у тім, коли борода росте, волосся завертається, і починає свербіти шкіра. Щоб цього не сталося, ми рекомендуємо застосовувати бальзам або олію. Втираючи їх у бороду та розчісуючи, ми задаємо напрямок росту волосся. І після цього волосся стає більш слухняним, не так подразнює шкіру», – барбер Роман Дейнека.

До того ж барбери наголошують, що необхідно дбати про охайність бороди та підтримувати її в чистоті. Мити її варто щоранку, як і волосся.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register