На сесії міськради не поділили квіткові бутики і взяли «утаємничений» кредит (Відео)

Підприємці, які торгують квітами на Центральному ринку, і представники фірми «Хімік», яка встановлювала торговельні бутики і вже 17 років орендує тутешню земельну ділянку, побили горщики. Суперечка у сторін настільки серйозна, що на 30-й сесії міської ради квіткарі просили депутатів не продовжувати договір оренди їх нинішньому хазяїну.

«Орендавець зобов’язується робити капітальний ремонт, а за 17 років вони не зробили жодного ремонту,  також торговельні ряди забезпечити освітленням та водою. Ми розуміємо, що там стоять квіткарі і основне, що є для їх торговлі – це вода. Люди самі купують воду і все це кладеться на ціну квітів», – Світлана Жимолостнова – голова профспілки підприємців.

Свої зауваження підприємці виклали у зверненні до земельної депутатської комісії. Вона розглянула скаргу і стала на бік квіткарів, які попросили віддати договір на оренду землі під бутиками комунальному підприємству «Парковка і ринок». Нинішній орендатор – товариство «Хімік», звісно, проти такої ініціативи.

«60 робочих місць було створено, нами було побудовано електричну підстанцію, яка забезпечує електроенергію ще й 30% ринку, який живиться від нашої підстанції. Ми в підприємство інвестували кошти, для того, щоб якесь КП «Парковка і ринок» прийшло і працювало», – Володимир Петрушанко – представник фірми ТОВ «Хімік».

Як запевняє представник фірми «Хімік» Володимир Петрушанко, усі вимоги договору оренди вони виконують: пошкоджені підприємцями бутики ремонтувати не зобов’язані, а воду підводити не дозволяють норми. До того ж, у бюджет міста орендатор сплатив більше 2 мільйонів гривень.

«Це є зговір з відповідними структурами для того, щоб у нас віджати те, що було зроблено роками замість того, щоб нам дати в оренду і щоб ми могли працювати і реконструювати», – Володимир Петрушанко – представник фірми ТОВ «Хімік».

Договір оренди у «Хіміка» закінчується в кінці травня. Депутати, заслухавши конфліктуючі сторони, вирішили зняти питання з порядку денного і відправити на доопрацювання.  Гостру дискусію викликало питання закупівлі у кредит 12 тролейбусів. Чернігівське тролейбусне управління має сплатити за них 51 мільйон гривень. Кредитні кошти погодився дати один з українських банків під 16% річних. Присутніх у залі депутатів обурило те, що вони в очі не бачили договору між  банком і ЧТУ, а відтак не знають про фінансові загрози цієї співпраці.

«Якщо був би проект договору лізингу , ми б, можливо, все не обговорювали, бо у нас би був офіційний документ. Станом на сьогодні такого проекту і документу ми не бачили», – Віктор Бистров – депутат Чернігівської міської ради (Наш край).

За словами депутата Віктора Бистрова утаємничений чи то відсутній договір між установами приховує такі ризики кредитування – невідома валюта, за яку купуватимуть транспорт, невирішена ситуація з відсотком страховки і нез’ясовані штрафи за дострокове погашення кредиту.

«Ставка фіксована. Вона буде 16% , строк – 3 роки. Чи можливе дострокове погашення? Можливе», – Ася Бойко – директор Чернігівської філії банку.

За кредитування на сесії міської ради проголосував 31 депутат. То ж міська рада стала поручителем тролейбусного управління  під час укладення ним договору фінансового лізингу.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password