Суспільство (відео)

Об’єктивний «правдоруб», чи Рупор влади: наскільки заангажована чернігівська журналістика (Відео)

Засоби масової інформації невипадково називають четвертою владою. Адже медійники формують світогляд значної частини людства. Яскравий приклад – у казки кремлівських журналістів про бандерівців, які їдять немовлят і розпинають російськомовних громадян, повірили мільйони. У Чернігові ж своє медійне середовище і своя специфіка ЗМІ. Про сіверську четверту владу говорили під час прес-конференції в Чернігові.

— Чи є у Чернігові четверта влада? Наскільки наші публікації і сюжети впливають на те, як приймається рішення міської ради чи іншого органу влади. Тобто після того, як вийшов сюжет, чи є реакція міського голови, голови ОДА, голови обласної ради,- журналіст, голова громадської організації «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко.

Виявляється, не всі чернігівські ЗМІ політично заангажовані й об’єктивно висвітлюють баталії обласного центру. Наприклад, після численних публікацій (зокрема і на сайті «ЧЕLine») про намір побудувати на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» житловий масив для чернігівської еліти це питання було зняте з порядку денного сесії міськради.

Утім, попри очевидний прогрес у плані впливу ЗМІ на владу, чернігівська журналістика, на жаль, ще не відійшла від класичної проблеми – зацикленні на «подієвості».

— Наша журналістика чернігівська є подієвою. Тобто, прийшов – побачив і написав. Подія минула, і до неї дуже рідко повертаються,- журналіст, голова громадської організації «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко.

Ще одна надважлива проблема сучасної журналістки – залежність від влади.

— Про яку четверту владу можна говорити, коли основний масив за тиражами і за передплатою належить органам влади. Треба говорити як про першу владу. Звикли до градації – законодавча, виконавча, судова, а тоді вже ми. Преса в нормальному суспільстві – це перша влада, це влада громадської думки, влада народу за всіма іншими гілками влади,- журналіст Петро Антоненко.

Також не варто забувати, що журналістика повинна бути не лише цікавою, а й об’єктивною.

Ще статті по темі

2 коментарів

  1. Как может наша журналистика быть обьективной, если половина порталов пренадлежить ченушам? Тому же Атрошенко например. Вот и читаем большинство новостей через призму взгядов политиков, которые хотят навязать нам свое мнение ((

    1. так если бы еще что-то дельное пытались в головы-то наши втолковать, но нет! на Дитинце том же такую хню толкают, мол все в городе у нас ванильно-шоколадно, а мэр такой молодец.. а на деле-то?!

Back to top button