Перемога одна на всіх: чернігівці подякували ветеранам за їхній подвиг (Відео)

Світлана Панчукова тримає в руках портрет батька, який під час війни партизаниву Брянських лісах.

Розповідає, що коли він пішов воювати, її з мамою нацисти забрали до концтабору. Світлані тоді був лише рік. Після визволення їх випустили, і матері з донькою довелося йти пішки 45 кілометри до рідного села. А батько до кінця війни не дожив.

«Он пришёлпроведатьменя, так как я маленькаябыла, а соседбылполицай. Полицай его выдал. И его утром в 5 часоварестовали. Затем на площади в селевсех, кого поймали, расстреляли», – донька радянського партизана Світлана Панчукова.

9 Травня вона та ще близько півтисячі містян прийшли до могили Невідомого солдата, аби згадати про ціну Перемоги й віддати шану ветеранам, які її наближали. Серед них й Іван Онищенко, який пройшов війну солдатом-кулеметником.

 «Прошёл Венгрию, Будапешт, Мешкольц, и 17 декабря 1944 года был тяжело ранен. На Чехословацкой границе немцы решили остановить нас. Мина разорвалась за моей спиной, меня подбросило. Я упал и лежал уже там, пока не забрали меня вечером санитары», – ветеран Другої світової війни Іван Онищенко.

Урочистий захід об’єднав кілька поколінь чернігівців. Основна його мета – розповісти нащадкам про подвиг дідів і прадідів.

«Свого часу з бабусею, ще не розуміючи, на День визволення міста Чернігова, було перепоховання невідомого солдата… Я ще тоді не розумів, що воно, чому плаче бабуся. А потім вона мені розповіла, що була війна, загинуло багато людей. З віком мені стало дуже приємно, що сьогодні й молодь приходить з маленькими дітьми. Але вони вже будуть знати, що їхні прадіди брали безпосередню участь», – голова фракції «Наш край» ЧМР Олександр Соколов.

Під час урочистостей чернігівські священнослужителі відправили службу за загиблими, а містяни разом із очільниками міста та області поклали квіти до Вічного вогню.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register