Суспільство (відео)

Підтримка ВПО, проєкти для молоді та «Теревені»: який це «Жіночий формат» по-чернігівськи (Відео)

Дискусійні платформи, освітньо-інформаційні проєкти та «Теревені». У Чернігові п’ять років існує громадська організація «Жіночий формат».

«Громадська організація «Жіночий формат» була офіційно зареєстрована в 2019 році з метою захисту прав жінок, представлення інтересів жінок, зокрема й членкинь нашої громадської організації, взагалі підтримки ініціатив, пов’язаних із жіноцтвом.»,- Антоніна Федорченко, голова ГО «Жіночий формат»

За словами Антоніни Федорченко, ГО «Жіночий формат» виникла як волонтерська ініціатива, аби об’єднати суспільство та створити спільний майданчик для обговорення.

«Загалом наша волонтерська ініціатива – це створення майданчику «Теревені». Це майданчик, на базі якого обговорюють різні суспільні теми, проблеми. Ми організовували ці теревені і на волонтерських засадах – до проєктної роботи, розмовляючи про освіту, формат освіти під час війни.»,- Антоніна Федорченко, голова ГО «Жіночий формат»

 «Під час такої розмови неформальної можна зрозуміти, чого прагнуть люди, що їм болить, на які тематики вони як реагують.»,- Наталія Висіканець, співзасновниця ГО «Жіночий формат»

На основі таких «Теревенів» від початку повномасштабного вторгнення громадська організація почала створювати нові проєкти, які стали важливими у воєнні часи. Зокрема, один із них – «єМожливості: змінити професію під час війни». Оскільки під час війни жінки постають перед проблемою працевлаштування, перепрофілювання. Причиною цього є постійні обстріли ворога, який знищує підприємства. Також в області живе багато внутрішньо переміщених осіб, які потребують працевлаштування на новому місці.

«У межах цього проєкту підписали меморандум про співпрацю з Чернігівською філією «Чернігівського обласного центру зайнятості», провели низку консультацій у громадах територіальних Чернігівського району для жінок щодо працевлаштування, щодо можливостей, які є від держави, від приватних осіб. І частина жінок, присутніх на наших заходах, започаткувала власну справу, взявши гранти від держави.»,- Антоніна Федорченко, голова ГО «Жіночий формат»

Наразі подібний проєкт розробляють і для жінок прикордонних громад, які вимушені опановувати так звані чоловічі професії.

 «Зараз ми в стадії опрацювання проєкту, який буде спрямований на підвищення громадського активізму жінок, які проживають на прикордонних територіях, адже не секрет, що чоловіки виконують обов’язок із захисту України, доволі мало жінок залишається в громадах, більшість компетенцій перебирають на себе жінки.»,- Наталія Висіканець, співзасновниця ГО «Жіночий формат»

Важливе місце в громадській організації займають проєкти, присвячені ментальному здоров’ю жінок і лідерству.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині для відбудови укриття в гімназії виділили 25 мільйонів гривень із держбюджету

 «До 140-річчя жіночого руху організовували діалоги на базі цього простору і в територіальних громадах нашого регіону щодо знову ж таки жіночого лідерства та важливого аспекту консолідації жінок, взаємної підтримки, бо хто як не жінки розуміють одна одну і потребують того, щоб і підтримати, і одержати цю підтримку.»,- Антоніна Федорченко, голова ГО «Жіночий формат»

Від початку повномасштабного вторгнення «Жіночий формат» співпрацює з фондами, які надають гуманітарну допомогу, і допомагає громадам області отримувати необхідні речі для їхніх жителів.

 «Для місць компактного перебування завдяки донорам нам вдалося закупити холодильники, закупити мікрохвильові печі, які ми передали, щоб покращити трішки життя людей саме в місцях компактного перебування. На базі МКП у Новоселівці завдяки нашій організації було створено спортивний хаб. Ми закупили тренажери, закупили мати, закупили каремати, фітболи, щоб можна було трохи себе розрадити.»,- Наталія Висіканець, співзасновниця ГО «Жіночий формат»

Також спільно з громадянською мережею «Опора» була розроблена інформаційна підтримка для жителів громад області «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб».

 «Це була така інформаційна кампанія з поширення інформації, яким чином люди можуть отримати компенсацію за пошкоджене або зруйноване майно. Проводили такі консультації виїзні, тому що інформації насправді дуже багато, але людям у віці 60+ тяжко сприймати інформацію й тяжко знаходити правильні рішення.»,- Наталія Висіканець, співзасновниця ГО «Жіночий формат»

Проте, як зазначають представниці «Жіночого формату», відвідують їхні заходи не лише жінки, але й чоловіки та діти.

 «До нас долучаються і чоловіки, тому що важливо такий баланс усе-таки, мати і долучати як чоловіків по можливості, так і жінок, щоб вирівнювати і можливості впливу на певні ситуації, і можливості ініціативи.»,- Наталія Висіканець, співзасновниця ГО «Жіночий формат»

 «Жінки і діти – це невідривне поняття, тому нашою цільовою аудиторією є як жінки, так і діти, молодь.»,- Антоніна Федорченко, голова ГО «Жіночий формат»

 «Жінки з дітьми трішки ізольовані від соціальної участі, від громадської участі, бо вони не мають часом із ким залишити дітей, тому під час наших заходів ми організовуємо локацію, де є спеціальна людина, яка займається дітьми.»,- Наталія Висіканець, співзасновниця ГО «Жіночий формат»

Наразі в ГО «Жіночий формат» розробляють нові проєкти та традиційно проводять «Теревені», де кожен може поділитися своїми думками з приводу важливих тем.

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Сергій Бутько

Журналістський матеріал підготовлено у співпраці з ГО «Асоціація демократичного розвитку» в межах реалізації проєкту «Активні й спроможні: діяльність жіночих громадських організацій Чернігівщини як реагування на вимоги часу», що підтриманий Українським Жіночим Фондом.

Відповідальність за зміст інформації несе ГО «Асоціація демократичного розвитку». Представлена інформація не завжди відображає погляди УЖФ.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button