Пригноблені садочки: на Чернігівщині влада знущається з вихователів (Відео)

«Трудове законодавство?» – такого не чули. «Відповідальність місцевої влади?» – це не для Чернігівщини. Працівники трьох, а простіше кажучи, всіх дитячих садочків райцентру Борзна, протягом року вибивають свої ж зароблені через рішення судів.

«Уже більше року ми боремося з нашим міським головою через невиплату заробітної плати», – Лариса Адаменко, голова профспілки, психолог дитячого садочка м. Борзни №1.

«Почало тягнутись із серпня минулого року. Там трішки із затримками, а ось за червень вже зарплати немає», – Надія Король, вихователь дитячого садочка м. Борзни №2.

«Та ми не живемо, а виживаємо. Боляче, що так ставляться до первинної ланки освіти. Це найменші, і вони, як губочка, все вбирають», – Світлана Деркач, вихователь дитячого садочка м. Борзни №2.

Міський голова Борзни Анатолій Койдан замість того, щоб узяти на себе відповідальність за борзнянських дітей, як це роблять у всіх райцентрах, розводить демагогію, що, згідно із законодавством, він не повинен фінансувати садочки.

«Стаття четверта Бюджетного кодексу каже, якщо щось інше написано в інших законах, повертаємось до Бюджетного кодексу», – Анатолій Койдан, міський голова Борзни.

Наприклад. для порівняння, працівникам магазину не платять зарплату, тому що не розрахувались постачальники, і директор цього магазину, замість того, щоб брати відповідальність на себе, відправляє своїх працівників вибивати гроші в постачальників. Здавалося б, абсурд. Але не для Борзни, де крайні не влада, а прості люди. Які замість того, щоб виховувати дітей, змушені бігати по судах і вибивати довідки в міськраді.

– За оцю біганину дітей поручаємо на когось. Щоб до вас по підпис іти. Того місяця ми вам прислали листи. – Не верещіть.

Може дійти до того, що в десятитисячному місті садочки взагалі  закриються.

«Якщо так буде продовжуватись, то дитячі садки закриються», – Світлана Коротенко, вихователь дитячого садочка м. Борзни №2.

«Дитячі садки можуть навіть закритися», – Лариса Адаменко, голова профспілки, психолог дитячого садочка м. Борзни №1.

При цьому суди змушують саме міську владу платити зарплату. І вона її платить, але не добровільно і вчасно, а в примусовому порядку та з постійними затримками. Крім цього, за словами людей, їм постійно встромляють палиці в колеса під час збору документів для суду.

«Конкретна людина, це видає бухгалтер Троїцька Тетяна Іванівна, але без його наказу вона не має права видати довідки», – Світлана Коротенко, вихователь дитячого садочка м. Борзни №2.

Інколи довідку про заборгованість доводиться випрошувати тижнями. Крім зарплат, фінансування самих садочків, а саме поточні витрати на дітей, організацію свят, комунальні платежі тощо, – також на нулі.

– Поточні ремонти. Брали вони фарбу, скільки потрібно.

«Ми повинні просити батьків, щоб вони нам допомогли з ремонтом», – Галина Гаркуша, вихователь дитячого садка м. Борзни №1.

У всій цій ситуації «господарник» Койдан  знаходить єдине рішення, яке планує «протягнути» на черговій сесії міськради, – відмовитись від людей, тобто передати їх до районної ради. Дітей і вихователів, які йому не потрібні, передадуть, а будівлі залишити собі та здавати їх в оренду райраді.

«Соромно, соромно за саме місто. Що самі дитсадки в Борзні нікому не потрібні», – Світлана Деркач, вихователь дитячого садочка м. Борзни №2.

– Та помовчіть ви. Тоді будете балакати.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register