Пухнастий хранитель книг: у чернігівській бібліотеці 15 років працює кішка (Відео)

Ця біла красуня з незвичайними очима живе в чернігівській бібліотеці-філії №6, що в мікрорайоні Подусівка. Сюди вона прийшла сама ще маленьким кошеням. Це було напередодні Різдва.

«Кошеня таке бідне було, голодне. Принесли, нагодували. І так нагодували,що вона була аж колобком і цілий день спала. А потім уже ж куди її викидати? Так вона і прижилася», – розповідає Наталія Стопник, завідувачка чернігівської бібліотеки-філії №6.

Саме через таку спокійну поведінку бібліотекарі назвали кішку Сонею. Та чотирилапа не лише відпочиває. Вона має власні посадові обов’язки.

«Була тут велика шафа і миші. Тож вона всіх переловила, потім почала із вулиці приносити, показувати нам, що вона не даремно хліб їсть. А потім, на жаль, і пташок інколи, але вона в такому віці, що пташки її не дуже цікавлять», – розповідає Наталія Стопник, завідувачка чернігівської бібліотеки-філії №6.

Зарплату Соня отримує смаколиками. Їх співробітники бібліотеки приносять із дому. Допомагають кормами і відвідувачі. Найбільше кішка полюбляє м’ясо. Добре їсть корм, молоко, сметану, субпродукти.

Бібліотекарі такій колезі раді. Всіляко опікуються нею. Облаштували навіть спеціальний куточок – з усіма зручностями для чотирилапої. Соня дуже товариська. Завжди зустрічає відвідувачів бібліотеки, охоче бавиться з дорослими. Але найбільше Соня любить малечу. Дозволяє себе не тільки пестити, а й носити на руках. Тому діти охоче йдуть по книжки.

Однак Соня неодноразово потерпала і від людської жорстокості. Співробітниці бібліотеки кажуть, що кішка іноді виходить гуляти за межі закладу.

«Тому що район у нас криміногенний. Один раз її так вдарили по спині, що в неї хвіст став неживий. А якось приходить… Вона – біла кішка, але повністю чорна, крім голови. Уся в мазуті. Чи її хотіли втопити. Дуже довго ми її відмивали. Треба брати олію й відтирати», – розповідає Наталія Стопник, завідувачка чернігівської бібліотеки-філії №6.

Кішка Соня живе в бібліотеці від моменту створення цієї філії. Відвідувачі кажуть, що тварина дуже розумна, адже виросла серед книжок. Читачі дуже люблять чотирилапу, називають її Сніжинкою через колір шерсті.

Журналіст – Ольга Лазун

Оператор – Роман Лазун

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register