«Вічний» постамент від Леніна в Чернігові трощитимуть “дорогоцінним” обладнанням (Відео)

Цю похмуру бетонну тумбу ніяк не можуть дістати з землі. Кого вже тільки не кликали на допомогу: працювали тут і комунальники, і техніку підганяли, і спеціальне обладнання використовували. Але постамент виявився більш витривалим, ніж пам’ятник вождю пролетаріату.

Місце наче зачароване. І з проектом меморіалу замість постаменту чиновники ніяк не визначаться, і сам демонтаж бетонної тумби триває вже більше місяця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Довженка – на місце Леніна: чернігівці хочуть новий пам’ятник.

«Висота, згідно з документацією, цього постаменту – шість метрів і власне бронзовий пам’ятник Леніну – п’ять і одна десята метра. Тобто вага дуже велика, і це правильно було зроблено, що такий міцний і потужний постамент, тому що це, по-перше, безпека – щоб воно, не дай Бог, не звалилося. А по-друге, щоб вітер, інші катаклізми його не збили», – представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко.

Пам’ятник встановлювали 50 років тому, безперечно, що тоді Леніна ставили «на віки», а тому робили все на совість, зазначають будівельники.

«Тут моноліт – рідкий бетон. Робиться каркас з арматури і потім заливається рідким бетоном. Ну, бетон із роками що довше стоїть, то міцніший стає», – будівельник Микола Сидоренко.

Про це, очевидно, і не здогадувалися комунальники, адже обіцяли розібрати постамент за тиждень.

«Ми спочатку хотіли це зробити власними силами комунального підприємства, взяли гідромолот. Але коли почали довбати цей постамент – почала ламатися техніка. Тому вирішили найняти фахових людей, які алмазним тросом усе це поріжуть на кубики – ми їх завантажимо і вивеземо», – начальник управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Ярослав Куц.

Як з’ясувалось, алмазний трос – задоволення не з дешевих. Послуги приватної фірми коштуватимуть місту орієнтовно півмільйона гривень. Попереду тривала тендерна процедура. Чернігівцям щодня споглядати бетонний стовп, звісно, набридло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові почали демонтаж «ленінського трону».

«Влада сказала, що за тиждень усе знесуть. Але тут воно стоїть уже два місяці, мабуть», – місцевий мешканець Михайло Калита.

«Господаря треба наймати – приводити в порядок і прибирати місце. Він не повинен довше стояти, якщо вже облущили кругом – треба приводити в порядок місце», – місцевий мешканець Микола Гавришенко.

Роботи з демонтажу постаменту почали ще 5 грудня. Але тепер, мабуть, не завершать і до весни. Бо коли знімуть верхню частину – ніхто не знає, скільки ще метрів бетону в землі.

Журналіст Аліна Клименко

Оператор Сергій Бутько

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register