Суспільство (відео)

Селяни Куликівщини руйнують багаторічну корупційну систему ветмедицини району (Відео)

Мешканці села Горбове Куликівського району пішли проти системи, а саме — не хочуть платити за вакцинацію корів. Більше того, кажуть – мають на це повне право.

Першим із селян, хто відмовився платити ветеринарам за щеплення, став Микола Жеребко. Інформацію про те, що ці профілактичні заходи мають бути безкоштовними, він прочитав у газеті, це сталося вже після того, як він заплатив гроші за щеплення. Чоловік вирішив розібратися в ситуації і з’ясував, що ці послуги все-таки мають бути безкоштовними, тож платити за них 55 гривень не треба.

«Ця послуга має бути безкоштовною, є лист фіто санітарної державної служби, де чітко написано, що в даній ситуації діє постанова Кабміну за 2008-й рік», — розповів мешканець села Горбове, Микола Жеребко.

Після тривалої судової тяганини чоловік усе ж таки відсудив свої 55 гривень, а разом із ними ще й близько шести тисяч гривень, які він витратив на судовий процес. Куликівська ветлікарня і тут знайшла вихід: ці гроші вони вирішили відсудити у своєї працівниці.

Хоч і парадоксально, але своє рішення керівництво районної ветмедицини мотивувало тим, що жінка-ветеринар не мала права брати гроші за забір крові. А 55 гривень люди платять за те, що ветеринар приїздить до господаря, робить попередній огляд і притримує корову.

«Держава дає сьогодні безкоштовно вакцину, за це не збираєм гроші,а берем за послуги», — зазначив начальник управління ветеринарної медицини в Куликівському районі, Анатолій Губський.

Водночас Микола Жеребко має іншу інформацію, посилаючись на роз’яснення департаменту ветмедицини.

Місцеві мешканці повністю на боці жінки-ветеринара. Кажуть, та стала заручником ситуації, порушивши корупційні схеми свого ж керівництва.

Вона вже 10 років працює на посаді. Про постанову Кабміну стосовно безкоштовних щеплень керівництво їй не говорило. Жінка збирала з людей гроші і приносила їх до бухгалтерії.

Коли ж громадськість дізналася про те, що вакцинація має бути безкоштовною, керівицтво районної ветмедицини почало замітати сліди, каже Ніна Белогура

«Начальник управління змусив увесь район переробити квитанції, а замість «забір крові» написати «за послуги», — завідуюча Горбівською дільницею ветеринарної медицини, Ніна Белогура.

Після цього керівництво почало чинити тиск на ветеринара, жінка отримала дві догани — а все через те, що відмовлялася брати участь у сумнівних схемах. І лише візит заступника директора департаменту ветмедицини України змусив районне керівництво поступитися.

Цьогоріч картина повторюється. Куликівське представництво ветмедицини знову змушує жінку брати гроші за вакцинацію, точніше за супутні послуги, пов’язані з нею. І це попри те, що досі триває судовий процес з приводу того, що раніше вона грошей не брала.

Де правда в цій заплутаній історії – зможуть розібратися лише правоохоронні органи. Громада в їхній об’єктивності сумнівається, однак не полишає надій, що в результаті винних покарають, а закону все ж таки дотримуватимуться.

Ще статті по темі

Back to top button