Таємниче зникнення надгробків на німецькому кладовищі в Чернігові: хто і навіщо «похазяйнував» на могилах (Відео)

Зникли могильні плити. На німецькому кладовищі в Чернігові, де були поховані в середині 40-х військовополонені солдати нацистської Німеччини, історики, які в останні вихідні прибирали територію цвинтаря, не дорахувалися десяти надгробків.

«Ми заходилися рахувати надгробки і виявили, що не вистачає. Після того ми виклали пост в інтернет»,- Ігор Ігнатенко, чернігівський краєзнавець та історик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові вандали поглумилися над німецьким кладовищем

Саме, як його називають, німецьке кладовище, фактично розташоване в лісі, за фабрикою «Сіверянка». Містить 280 надгробків і стели з прізвищами загиблих та роками народження/смерті.

«Вони працювали тут, на відбудові народного господарства. А ті, хто помер від хвороб або від голоду, були тут поховані, якраз поруч із табором, що знаходився на території фабрики «Сіверянка»,- Ігор Ігнатенко, чернігівський краєзнавець та історик.

Перед 9 травня цього року вандали вже потрощили приблизно сорок надгробків на цьому кладовищі.

«Були пробиті, були дірки в надгробках. Вони ж не суцільні, а така начебто бетонна коробка»,- Ігор Ігнатенко, чернігівський краєзнавець та історик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знищене кладовище: за Троїцьким монастирем було німецьке поховання (Фото)

Після цього міська влада заявила про їх повну реставрацію. А тут знову таке… Проте, виявляється, не все так погано. Зникнення виявилося черговою дореставрацією.

«Усі стели на місці. Кілька днів тому десять цих плит забрали на реставрацію, тому що близько місяця тому там був акт вандалізму. Через що їх забирали на реставрацію і вже повернули. Вони вже на місці. – Коли повернули? – Вчора або позавчора, ну десь цього тижня»,- Олександр Ломако, заступник чернігівського міського голови.

Реставрували могильні плити на комунальному підприємстві «Спецкомбінат», за словами заступника мера, бюджет міста на реставрацію не витратив нічого. Витрати, якщо й були, то мінімальні, до того ж за кошти згаданого комунального підприємства.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register