ТОП-12 людей Чернігова: в новому проєкті розкажуть про найвидатніших представників міста (Відео)

Уже півтора місяця молодий художник Сергій Пастушенко працює над створенням портретів відомих постатей Чернігова. Вони увійдуть до нового проєкту «ТОП-12 людей Чернігова». Кожне зображення виконане у своїй унікальній техніці, щоб глядачеві було цікавіше.

«Я відчуваю, коли треба ручкою, олівцем, коли фарбами, коли це має поєднатися. Як, наприклад, тут. Тому що тут ми можемо побачити в деяких місцях фарби, олівці, чорну ручку і так далі», – Сергій Пастушенко, портретист.

Проєкт розробляють співробітники чернігівського Туристичного інформаційного центру. Тут кажуть, що вже створювали подібні презентації різної тематики. Тепер вирішили сконцентруватися на відомих українцях, які пов’язані з Чернігівщиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офісні плітки та чутки після гулянь: чернігівці розповіли, яку неправду чули про себе

«Туди увійшли такі відомі постаті, як Павло Тичина, Пантелеймон Куліш, Михайло Коцюбинський, Софія Русова, Марія Заньковецька. Самоквасов, наш відомий історик і археолог. Тобто багато відомих людей, які були народжені в Чернігові, але про це мало хто знає. От, наприклад, Заньковецьку мало хто асоціює з Черніговом. Тому ми запустили оцей цікавий проект», – Ярослава Сусла, в.о. директора Туристичного інформаційного центру.

Аби створити максимально реалістичні зображення відомих постатей, художник вивчає їхні біографії та застосовує особливі художні прийоми. На деяких зображеннях кольорову заготовку він робить аквареллю. А фактуру створює олівцями.

«Після цього в бій іде все, що можна. Після олівців я беру ручку і починаю оцю кольорову закваску вирізати. Де треба, я загострюю ніс, підборіддя, очі. Дуже важливо очі промалювати. Ти береш ці локони, вирізаєш як скульптор. Кольорові ручки. І від коректора не відмовляюся. Де можна замазати, там треба замазати», – Сергій Пастушенко, портретист.

Також він шукає маловідомі фото цих людей. Є серед історичних особистостей і ті, які найбільше надихають художника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хай їдуть», – чернігівці розповіли про своє ставлення до «Євробачення»

«Цей красень Олександр Довженко. Ще така фотографія. Ми знаємо, що його життя було аж ніяк не приємне, плюс радянська влада», – Сергій Пастушенко, портретист.

Проєкт передбачає створення збірника, в якому, окрім портретів, буде й інформація про кожну постать українською та англійською мовами. Співробітники центру відшукували згадки інших відомих людей, які спілкувалися з видатними чернігівцями.

«Зібрані факти, короткі біографічні довідки, як повязане життя цих відомих постатей із Черніговом. Вони не тільки тут жили, а й творили, працювали, дехто просто приїздив сюди, потім продовжував свою творчу діяльність, як Коцюбинський. Хтось просто прославляв у віршах наш рідний край – як Павло Тичина», – Ярослава Сусла, в.о. директора Туристичного інформаційного центру.

Проєкт планують презентувати вже в березні. Його розвиватимуть і надалі та додаватимуть ще більше відомих людей.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register