У чернігівських ЗОШ розпочалося жеребкування між першокласниками на право навчатися в школі (Відео)

Комусь із батьків сьогодні пощастить, а чиясь дитина залишиться без улюбленої школи. У Чернігівській загальноосвітній школі №20 розпочалося жеребкування між батьками першокласників.

«Отакі квадратики. І отакий квадратик, на якому написано «школа», на 4 квадратиках написано «школа», – заступник директора Чернігівської ЗОШ №20 Валентина Ончукова.

Цьогоріч 20-та школа набирає три перші класи і не більше 30 дітей у кожен. Утім, як з’ясувалося після реєстрації майбутніх першачків, зарахують до школи не всіх. На 12 вільних місць претендують 18 дітей.

«У першу чергу, згідно із Законом, повинен брати тих дітей, які проживають у мікрорайоні школи, відповідно, з тих будинків і вулиць, які розташовані біля школи. У другу чергу я маю право набирати дітей, чиї брати і сестри вже вчаться в нашій школі, і цих дітей до 1 класу», – директор Чернігівської ЗОШ №20 Микола Конончук.

Нові умови зарахування до 1 класу диктує остання редакція Закону України «Про освіту», який набув чинності у вересні 2017 року. Відтепер дітей мають брати до школи виключно за місцем проживання. За кожною ЗОШ вже закріплені певні вулиці, і брати дитину на навчання мають право лише за пропискою. Паспорти в батьків перевірятимуть. Всі інші першокласники, які виявили бажання навчатися не за місцем реєстрації, можуть потрапити до навчального закладу на вільні місця шляхом жеребкування. Найважче буде діткам, чиї батьки винаймають житло в місті, а прописані десь у селі.

«Я ж не можу перевіряти, може, вона там десь на Масанах живе або в селі, і тоді вона займе місце цієї дитини, яка живе біля школи, але якщо є вільні місця і в місті живе, не в селі, то, будь ласка, якщо вона під час жеребкування витягне школу, то буде на всіх підставах навчатися», – директор Чернігівської ЗОШ №20 Микола Конончук.

Чернігівська ЗОШ №20 однією з перших проводить процедуру жеребкування між батьками. Заступник директора у 1-А класі розкладає шість карток. Стільки ж учнів претендують навчатися в цій школі, але відповідної прописки не мають. Чотири картки – щасливі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Комарівській ОТГ розвивають дошкільну освіту

«Будь ласка, подивіться, вони всі біленькі зверху, нічого не просвічується. Жодних поміток чи крапочок немає», – заступник директора чернігівської ЗОШ №20 Валентина Ончукова.

Мамі, яка першою розпочинає жеребкування в класі, пощастило. Вона витягла картку з надписом «школа», а тому вже 1 вересня її син Дмитро сяде за парту саме цієї школи, хоча за пропискою вони мали б вчитися у 10-й.

«Радість, закінчилися мої хвилювання, ми живемо через дорогу від школи, це апріорі не могло бути, щоб дитина вчилася в іншій школі. Дві хвилини до школи – дзвінок продзвенів і дитина чує», – мама першокласника Олена Петрушовець.

А от матері близнюків доведеться своїм діткам шукати інший навчальний заклад – їй не пощастило витягнути щасливу картку 20-ї школи.  За місцем реєстрації її син і донька мали б вчитися у російській ЗОШ № 6.

«Навіщо, щоб моя дитина ходила до російської школи, хотіла, щоб ходили до української, просто навіщо ми сюди цілий рік ходили на підготовку, ми дітей приводили на канікулах, під дощем, по снігу я тягнула їх сюди, щоб із вчителькою познайомитися, вчителька дітям сподобалась», – мама першокласників Світлана Притиковська

До 15 червня процедуру жеребкування мають пройти всі загальноосвітні навчальні заклади міста. Управління освіти цей процес не контролює і не втручається. Усе вирішує школа.

«За це питання відповідає керівник навчального закладу на місці, потім за результатами ми обов’язково підбиватимемо підсумки і подивимося, що було правильно, а що ні. – Чи не буде корупції? – Не буде точно», – начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

Батьки першокласників вже засудили нові умови прийому до школи.

«Маємо право на освіту, але  не маємо його», – мама першокласника Олена.

Новий закон диктує ще низку нововведень для загальноосвітніх навчальних закладів. Одне з основних – це 12-річна середня освіта і трирівнева школа – з початковим, базовим і профільним навчанням. Заяви від майбутніх першачків тепер прийматимуть лише місяць, це буде травень. Більше повноважень буде у директорів шкіл стосовно кадрових питань та організації навчального процесу.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register